Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Valmieras vasaras teātra festivāls aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā – festivāla laikā notiks nedēļu ilga, intensīva apmācību programma par bērnu un jauniešu tiesībām, vecuma posmu raksturīgākajām iezīmēm, kā arī skatuves mākslu tieši šai auditorijai. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet ne tikai – gaidīti arī literatūras, izglītības, kultūras un citu nozaru pārstāvji, kuri strādā ar bērniem un jauniešiem. Pieteikšanās forma būs pieejama līdz 1. jūlijam.

Festivāla nedēļā, no 31.jūlija līdz 6.augustam, notiks teorētiskas un praktiskas mācības par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, auditorijas uztveri, uzvedību dažādos vecumposmos, būs iespēja dalīties pieredzē un kopīgi analizēt gan dažādas grāmatas, gan izrādes, kā arī dalībnieki strādās pie savas izrādes vai cita radoša darba idejas. Institūta programma tiek veidota, balsoties uz profesionāļu, kas ikdienā strādā ar bērnu un jauniešu auditoriju, ieteikumiem, praktisko pieredzi un metodes pielietojumu dzīvē. Vienam no jaunajiem māksliniekiem pēc apmācību beigām tiks dota iespēja strādāt un realizēt savu izrādes ieceri nākamā gada festivālā. Festivāla ietvaros Bērnu un jauniešu teātra institūta programma darbojas nu jau ceturto gadu.

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 4. līdz 6.augustam un būs veltīts pieņemšanas tematikai, tajā pirmizrādes piedzīvos līdz šim nebijis jaundarbu skaits – 8 pirmizrādes dažādās vietās Valmieras pilsētvidē bērniem no 2 gadu vecuma, sākumskolas bērniem, kā arī pusaudžiem. Informācija un biļetes pieejamas valmierasfestivals.lv.

Informāciju sagatavoja:
Lija Lauze,
Valmieras vasaras teātra festivāls