Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Valmieras vasaras teātra festivāls aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā – nedēļu ilgā, intensīvā mācību programmā par bērniem, jauniešiem un skatuves mākslu tieši šai auditorijai. Šī gada īpašais notikums – starptautiska meistarklase-darbnīca par kustību izrāžu veidošanu ģimenēm. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet ne tikai – gaidīti arī citu nozaru pārstāvji, kas strādā ar bērniem un jauniešiem. Pieteikšanās atvērta līdz 8.jūlijam. Programmā tiks uzņemti desmit dalībnieki.

Pirmo reizi institūtā tiks īstenota starptautiska sadarbība – darbnīca par kustību izrāžu veidošanu ģimenēm, ko vadīs teātra zinātniece, horeogrāfe un sistēmas “dejojošās ģimenes” veidotāja Hanna Bylka-Kanecka no Holobiont Collective (Polija). Māksliniece pārstāv skatuves mākslas nozari, kas Latvijā nav plaši attīstīta – izrādes ar līdzdalību, radot profesionāļu izpildītu skatuves mākslas notikumu ar skatītāju iesaisti.

Festivāla nedēļā, no 29.jūlija līdz 4.augustam, arī notiks teorētiskas un praktiskas mācības par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, auditorijas uztveri, uzvedību dažādos vecumposmos, būs iespēja dalīties pieredzē un kopīgi analizēt teātra mākslas procesus un aktuālo nozarē, kā arī dalībnieki strādās pie savas izrādes vai cita radoša darba idejas. Institūta programma tiek veidota, balsoties uz profesionāļu ieteikumiem, praktisko pieredzi un metodes pielietojumu darbā ar bērnu un jauniešu auditoriju. Festivāla rīkotā institūta programma darbojas jau piekto gadu.

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 2. līdz 4.augustam, bet šī gada galvenā tēma – dzīvība. Pirmizrādes piedzīvos astoņi jaundarbi, pamatā pieaugušo auditorijai, kā arī trīs pagājušā gadā iestudētās izrādes bērniem un ģimenēm dažādās vietās pilsētvidē. Informācija un biļetes pieejamas valmierasfestivals.lv.

Foto Lita Millere, no festivāla arhīva

Informāciju sagatavoja:

Lija Lauze,
Valmieras vasaras teātra festivāla mārketinga direktore