Izsludina jauno mākslinieku pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Valmieras vasaras teātra festivāls no 1.jūnija izziņo pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā, kura ietvaros festivāla laikā notiks nedēļu ilga, intensīva apmācību programma bērnu un jauniešu skatuves mākslas žanrā. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet īpaši – horeogrāfijā. Pieteikšanās forma būs pieejama līdz 1.jūlijam.

Valmieras vasaras teātra festivāls no 1.jūnija izziņo pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā, kura ietvaros festivāla laikā notiks nedēļu ilga, intensīva mācību programma bērnu un jauniešu skatuves mākslas žanrā. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet īpaši – horeogrāfijā. Pieteikšanās forma būs pieejama līdz 1.jūlijam.

Festivāla nedēļā, no 1. līdz 7.augustam, jaunajiem māksliniekiem notiks teorētiskas un praktiskas mācības par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, būs iespēja dalīties pieredzē un noskatīties institūta absolventes izrādi, kā arī dalībnieki strādās pie savas izrādes idejas. Institūta programma tiek veidota, balsoties uz profesionāļu, kas ikdienā strādā ar bērnu un jauniešu auditoriju, ieteikumiem, praktisko pieredzi un metodes pielietojumu dzīvē. Vienam no jaunajiem māksliniekiem pēc mācību beigām tiks dota iespēja strādāt un realizēt savu izrādes ieceri nākamā gada festivālā. Dalības maksa institūta programmā ir 100 EUR. Festivāla ietvaros Bērnu un jauniešu teātra institūta programma darbojas jau trešo gadu.

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 4. līdz 7.augustam un būs veltīts brīvdomības tematikai, tajā pirmizrādes piedzīvos seši jaundarbi – lielformāta koncerts, opera, 21.gadsimta absurds, dejas iestudējums, veltījums mājām un mītnēm, kā arī izrāde bērniem. Savukārt programmu papildinās trīs darbi no festivāla iepriekšējiem gadiem, kas ieguvuši skatītāju un profesionāļu atzinību. Informācija un biļetes pieejamas valmierasfestivals.lv.

Informāciju sagatavoja:
Lija Lauze,
Valmieras vasaras teātra festivāls