Izmaiņas azbesta savākšanas cenā

Ņemot vērā transporta izmaksu pieaugumu, no 2023. gada 1. septembra tiek mainīta azbesta nodošanas cena, kas tiek piemērota, ja materiāls tiek savākts no klienta norādītās adreses.

Iedzīvotājiem SIA “ZAAO” darbības reģionā azbestu saturošu atkritumu jeb jumta šīfera nodošana iespējama divos veidos – nogādājot pašiem SIA “ZAAO” poligonā “Daibe” vai piesakot atkritumu savākšanu no objekta (adreses).

Ņemot vērā, ka ir augušas kopējās transportēšanas izmaksas, no 2023. gada 1. septembra azbesta saturošu atkritumu izvešanas pakalpojuma maksa no objekta tiek noteikta 137,09 EUR/m3 apmērā (ar PVN), līdz šim 102.85 EUR/m3 vietā.

Nogādājot atkritumus pašiem poligonā “Daibe”, pakalpojuma maksa paliek nemainīga, kas ir 218,47 EUR/ tonnā (ar PVN). Nodošana iespējama poligona darba laikā (saite) , pirms tam lūdzam pieteikt apmeklējumu, zvanot uz tālruņa numuru 28394140.

Ņemot vērā, ka azbestu saturošie atkritumi ir bīstami, tie ir jānodala no citiem atkritumiem. Lai pareizi sagatavotu azbesta saturošus atkritumus jeb jumta šīferi nodošanai:

  1. Nodaliet tos atsevišķi no pārējiem būvniecības atkritumiem.
  2. Nelauzt un nedrupināt tos!
  3. Ievietojiet lielizmēra polipropilēna (BIG-BAG) maisā vai novietojiet uz paletes, nepārsniedzot 70 cm augstumu un notinot ar izturīgu plēvi.

Instrukcija, kā pareizi sagatavot azbesta atkritumus nodošanai, pieejama https://zaao.lv/azbesta_atkritumu_nodosana_zaao/.

Inga Kovala Sēne
Sabiedrisko attiecību vadītāja
t. +371 28300726
e-pasts
www.zaao.lv

Azbestu saturošu atkritumu pareiza sagatavošana nodošanai.