Izmaiņas Abula dabas takas maršrutā

Gar Abula upes kreiso krastu, mežiem un muižu apbūvēm ved aptuveni 11 km garā Abula dabas taka. Dabas takas krāšņumu un dažādību vari izbaudīt ikvienā gadalaikā!  Pavasarī upes krastos koši saplaukst pirmie pavasara ziedi un smaržo ievas, vasarā ainaviskos skatus ieskauj sulīgi zaļie koki, rudenī baudu sagādā viršu ziedēšanas laiks un sārto lapu krāšņums, bet sniegotā ziemā nokļūsti baltā pasakā.

Apļveida maršruts sākas Brenguļu ciema centrā un vijas gar Abula krastu līdz pat upes ietekai Gaujā, tālāk metot loku pa meža takām un seno muižu teritorijām atpakaļ uz Brenguļiem. Pie kempinga Jaunarāji taka izvijas cauri nelielajai, bet šarmantajai Mīlestības takai.

Ņemot vērā pagājušā gada mežizstrādes darbus takas tuvumā, ir veikta takas pārmarķēšana. Aptuveni 1 km no takas ir pārvirzīts pa Fazānu ceļu, lai apietu izcirtumu daļu un dabas takas apmeklējums nepārvērstos ekspedīcijā, meklējot īsto ceļu.

Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu. Takas maršruts pieejams arī GPX failos un Google Maps. Vairāk informācijas par Abula dabas taku pieejama šeit. 

Plašāku informāciju arī par citām dabas takām Valmieras novadā atradīsiet visit.valmiera.lv. 

Informāciju sagatavoja: Dana Āre, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Attīstības speciāliste, , visit.valmiera.lv