Izgaršo vēsturi Jērcēnmuižā!

Jērcēnmuiža

Sestdien, 6. novembrī reģionu televīzijas kanālā ReTV demonstrēs jaunu raidījumu „Izgaršo vēsturi”, kurā būs iespēja iepazīties ar vienu no Valmieras novada muižām – Jērcēnmuižu.

Jērcēnu pagasta simbols un ļaužu spēka avots ir dižais Kaņepju ozols – otrais varenākais ozols Latvijā un Baltijā, savukārt, Jērcēnmuižas barons Adalberts Krīdeners bijis ne tikai kaislīgs mednieks, bet arī viens no pirmajiem putnu vērotājiem Baltijā.

Jērcēnmuižas pirmsākumi vēstures avotos datēti ar 1562. gadu. Laikmetu griežos tā mainījusies un pārveidojusies, bet līdz mūsdienām saglabājušās trīs muižas ēkas – Freileņu māja, klēts un stallis. 

Muižas vēsture tiek godāta arī mūsdienās, saglabājot un popularizējot tās vērtības un ar pietāti izturoties pret mūsu senču atstāto mantojumu. To var ne vien dzirdēt un iepazīt, bet patiešām arī izgaršot baudot Dižozola zīļu dzērienu un muižas pavāru gatavotās maltītes.

Par Jērcēnmuižas vērtībām, vēstures garšu un muižas ļaužu spēku stāsts raidījumā „Izgaršo vēsturi” ReTV 6. novembrī plkst. 20.20 ar atkārtojumiem 7. novembrī plkst. 9.30 un 10. novembrī plkst. 14.30.

Foto -Annija Ratniece