Izbūvēta dzelzceļa pāreja pie Strenču dzelzceļa stacijas

Dzelzceļa pāreja Strenčos

Pie Strenču dzelzceļa stacijas kājāmgājēju un velobraucēju ērtībai izbūvēta dzelzceļa pāreja, kas savieno Gaidu ielu ar Trikātas ielu.

Uzklausot Strenču pilsētas daļas Sūnu ciema iedzīvotāju ierosinājumus par dzelzceļa pārejas nepieciešamību,  pašvaldība budžetā iekļāva līdzekļus tehniskā projekta izstrādei un pieeju izbūvei. Savukārt pašu dzelzceļa pāreju izbūvēja Valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš”. Nācās sadarboties un process bija gana sarežģīts, jo bija nepieciešams demontēt vienu sliežu ceļu. Tādējādi izbūves process aizkavējās. Šobrīd izbūve ir pabeigta un dzelzceļa pāreja savieno divas pilsētas daļas. Iedzīvotāju drošībai pāreja ir izgaismota, kā arī izbūvēts apgaismojums līdz dzelzceļa stacijai.

Iestājoties tumšākajam gada laikam, VAS “Latvijas dzelzceļš” turpina informatīvo drošības kampaņu “Redzi sliedes – nopauzē!”, aicinot gājējus, riteņbraucējus, autovadītājus un citus satiksmes dalībniekus – nopauzēt kustību pirms dzelzceļa šķērsošanas. Tāpat aicina apturēt austiņās skanošo mūziku, saraksti vai ziņu pārlūkošanu viedierīcē, visu,  kas novērš uzmanību – pacelt acis, ieklausīties un šķērsot sliedes tikai drošā brīdī un tam atļautā vietā.

Vecākie Strenču iedzīvotāji atceras, ka savulaik pie dzelzceļa stacijas ir bijusi pārvietojama dzelzceļa pāreja, kas darbojusies sezonāli.

Reizē ar dzelzceļa pārejas izbūvi, labiekārtota arī Trikātas ielas gājēju zona – izbūvēta bruģēta ietve. Strenčos ir tikai divas ielas, kurām saglabājies vēsturiskais bruģa segums, viena no tām ir Trikātas iela, kuras gājējiem paredzētā zona bija nesakārtota un arī drošībai neatbilstoša. Šobrīd no Valkas ielas līdz Raiņa ielai izbūvēta gājēju ietve. Trikātas ielā ir uzlabojusies satiksmes drošība un Strenču pilsētas iedzīvotāji ir ieguvuši mūsdienīgu, sakārtotu vidi, kas ir gan funkcionāla, gan estētiska.

Raugoties nākotnē, plānojam turpināt Trikātas ielas gājēju ietves izbūvi līdz Stacijas ielai. 2021. gada Meža dienās Trikātas ielas malā iestādījām 32 kļavas, radot pievilcīgāku un sakārtotu ainavu. Labiekārtošanas darbi Strenčos turpināsies arī 2023. gadā,

sola Jānis Pētersons, Valmieras novada pašvaldības Strenču apvienības pārvaldes vadītājs