Īstenots starptautisks projekts zaļo prasmju attīstībai

Starptautiskas jauniešu komandas Valmierā prezentē zaļās idejas un risinājumus, sākot no dažādiem inovatīviem parkiem un dārziem, apkārtējās vides uzkopšanas aplikācijas un 100% pārstrādājama dabas materiālu konfetī, līdz pat ūdens taupīšanas risinājumam un zero-waste restorānam.

Valmieras tehnikums īsteno projektu Green Pro, kura ietvaros skolēni un pasniedzēji no Itālijas, Igaunijas un Latvijas, pilnveido zināšanas par ilgtspējīgiem risinājumiem un attīsta zaļās idejas, kā uzlabot vidi sev apkārt. Projekta noslēguma konferencē no 2. līdz 6.oktobrim dažādu jomu eksperti jauniešiem vadīja meistarklases un nodarbības, daloties pieredzē par ilgtspējīgu konceptu attīstību un ieviešanu dzīvē. 

Sākotnēji tika izstrādātas 36 idejas, no kurām attīstīšanai izvirzītas 12 ieceres. Jaunieši strādāja internacionālās komandās, veicinot sadarbības prasmes un attīstot idejas vairāku mēnešu garumā. Izstrādes procesā bija svarīgi identificēt aktuālu problēmu, kas tiktu risināta, raksturot mērķauditoriju, kā arī apjaust nepieciešamos resursus un finansējumu. Jaunieši izstrādāja SVID analīzi, lai labāk spētu prognozēt un izprast visus ideju attīstīšanas posmus.

Projekta ietvaros Valmieras tehnikumā viesojās BeTRITON pārstāvis Edgars Koks, daloties pieredzē par sava produkta idejas attīstību un tā prototipēšanu – e-velo kemperis, kas pasaulē iegūst atpazīstamību kā transportlīdzeklis, ar ko iespējams pārvietoties gan pa zemi, gan ūdeni. Projekta dalībnieki piedalījās praktiskajā darbnīcā, izstrādājot savas zaļās idejas prototipu.

Papildus tam jaunieši strādāja pie idejas mārketinga statēģijas un vizuālās identitātes. Tiekoties ar uzņēmuma HiveDesign.eudibinātāju Karīnu Vītīņu, jaunieši uzzināja par logo nozīmi un tā izveides procesu. Katra komanda izstrādāja sava potenciālā uzņēmuma logo un saukli, kas ir īpaši nozīmīgs zīmola atpazīstamības veicināšanai.

Jauniešu sniegumu ideju pitčā vērtēja uzņēmuma “Eži” projektu vadītājs Valters Gulbis, vecākais „Vīnkalnu“ saimniecības saimniekdēls Artis Žentiņš un Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs. Pēc žūrijas kopvērtējuma godalgoto pirmo vietu ieguva komanda ar ideju “Reusable containers” jeb atkārtoti lietojami trauki, kas ražoti no 100% pārstrādājamiem materiāliem.

Projekts Green Pro tiek īstenots Erasmus+ programmas ietvaros, aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība. 

No 9. līdz 14. oktobrim visā Eiropā norisinās Erasmus dienas. Programma piedāvā starptautiskas sadarbības un mobilitātes iespējas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā. Valmieras tehnikums īsteno dažādus Erasmus+ projektus, nodrošinot jauniešiem praksi starptautiskā vidē, kā arī dod iespēju piedalīties papildus izglītojošās un vērtīgās aktivitātes.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras tehnikums