Īstenots pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārs “Aktualitātes sporta jomā un sporta organizatoru darbā”

Valmieras tehnikums

11. un 12. janvārī Valmieras tehnikumā norisinājās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides seminārs “Aktualitātes sporta jomā un sporta organizatoru darbā”, kurā piedalījās 50 sporta darba organizatori no 26 profesionālās vidējās izglītības iestādēm. Seminārs īstenots sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās koledžas Profesionālās izglītības Sporta darba metodisko centru “AMI”.

Semināra laikā dalībnieki gan klausījās pieredzējušu pasniedzēju lekcijas un piedalījās praktiskās nodarbībās, gan devās ekskursijā uz Jāņa Daliņa stadionu. Teorētisko lekciju ietvaros tika aplūkoti dažādi temati:

  • emociju un domu regulācija (Sporta speciālists mentālajā sagatavotībā Guntis Jansons);
  • pirmā palīdzība pie dažādu traumu gūšanas sporta stundās (Valmieras tehnikuma medicīnas māsa Solvita Neija);
  • kā veidot kompleksa snieguma sasniedzamo rezultātu. Mācību plānošana e-vidē “Mape” (Valmieras Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Maija Priedīte).

Savukārt praktisko nodarbību ietvaros dalībnieki papildināja savas zināšanas florbolā (florbola kluba ‘’Rubene’’ treneris Juris Zilberts), žonglēšanā (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas sporta darba organizators Lauris Haritonovs), komandu spēlēs, vienspēlēs, badmintonā (Valmieras Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Māris Priedītis) un basketbolā (Bertānu Valmieras basketbola skolas trenere Madara Krauze).

Semināra noslēgumā dalībnieki atzinīgi vērtējuši gūto pieredzi un zināšanas, īpaši izceļot piesaistīto pasniedzēju profesionalitāti, pārdomāto saturu un pozitīvo atmosfēru kopumā. Gūtās zināšanas pedagogi turpmāk varēs izmantot vispārējās vidējās izglītības mācību priekšmeta kursa “Sports” īstenošanā.

Informāciju sagatavoja:

Egija Logina,

Valmieras tehnikums