Īsteno jaunu projektu “Vindsērfings Burtniekos” ūdenssporta attīstībai

Vindsērfings Burtniekos

Jau vairākus gadus Burtniekos, leģendām un nostāstiem apvītajā Burtnieku ezerā notiek dažādas aktivitātes, kuru ietvaros ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam ir iespēja pamēģināt un apgūt vindsērfinga prasmes. Biedrība “Ezerkrasts AZ” vasarās rīko nometnes bērniem un jauniešiem, nodarbības iesācējiem, piedāvā individuālo apmacību un nu jau piecus gadus pēc kārtas Burtniekos rīko Baltijas mēroga vindsērfinga sacensības “Baltijas kauss vindsērfingā” ar labāko Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vindsērferu piedalīšanos!

Šovasar Burtniekos norisinājās arī Valmieras novada pašvaldības finansiāli atbalstīts nodarbību cikls “Vindsērfings visiem!”, lai neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sagatavotības līmeņa ikvienam interesentam sniegtu iespēju pamēģināt un vēlāk arī regulāri apmeklēt vindsērfinga treniņus iesācējiem! Visas šīs iniciatīvas – vindsērfinga apmācības, treniņi, nometnes un sacensību organizēšanu biedrība “Ezerkrasts AZ” plāno turpināt arī 2023. gada sezonā.

Rūpējoties par vindsērfinga attīstību Burtniekos, biedrība “Ezerkrasts AZ” veiksmīgi uzsākusi jauna projekta “Vindsērfings Burtniekos” realizāciju. Projekts sākotnēji ticis pieteikts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma ”Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” programmas ietvaros VRG biedrības “No Salacas līdz Rūjai” un Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvaldes rīkotajā LEADER 8. kārtas projektu konkursā – izglītības, kultūrvides un sporta aktivitāšu attīstīšanas apakšprogrammā. Tas veiksmīgi izturēja konkursu, pārbaudi, un tika akceptēts realizācijai!

Projektu “Vindsērfings Burtniekos” (projekta Nr.22-09-AL29-A019.2204-000001) finansiāli atbalsta Valmieras novada pašvaldība un Lauku atbalsta dienests Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde.

Projekta ietvaros šoruden no veikala “Burusports” iegādāts starptautiskās jauniešu vindsērfinga klases Techno293 inventārs – dēļu un buru komplekti, kas ļaus jauniešiem darboties ar mērķi startēt un piedalīties Techno293 klases sacensībās! Tā ir starptautiska, pasaulē populārākā un daudzskaitlīgākā vējadēļu klase, kurā jaunieši visā pasaulē sacenšas sākot no 9 (Latvijā pieļaujams arī ātrāk) un beidzot ar 18 gadu vecumu. Klases popularitāti izskaidro tas, ka visiem dalībniekiem ir vienāds unificēts inventārs – visi brauc ar vienādiem dēļiem un burām, atšķiras tikai buru izmērs dažādās vecuma grupās. Tas nozīmē, ka rezultāts pamatā ir atkarīgs no braucēja meistarības, nevis no tā, cik liels ir budžets inventāra iegādei. Tas ir godīgi un demokrātiski.

Tāpat projekta ietvaros plānots iegādāties arī drošiem treniņiem un ātrai palīdzības sniegšanai uz ūdens nometņu un sporta pasākumu laikā, kā arī sacensību tiesāšanai un organizēšanai piemērotu RIB tipa motorlaivu un laivas transportēšanas piekabi. Tas viss ļaus jaunā, daudz labākā līmeni organizēt un attīstīt iesākto – vindsērfinga popularizēšanu, nometņu un sporta sacensību organizēšanu, kā arī vindsērfinga apmācību un treniņus!

Vindsērfings ir lielisks un aizraujošs sporta veids. Latvijas jaunieši regulāri piedalās gan Eiropas, gan Pasaules čempionātos. Piemēram, nesen noslēdzās Pasaules čempionāts vindsērfingā Techno 293 klasei, kas norisinājās Kiprā – Latviju pārstāvēja dalībnieki no Rīgas un Liepājas vindsērfinga klubiem. Projekta “Vindsērfings visiem!” īstenošana ir solis mērķa virzienā, lai nākotnē arī Valmieras novada jaunieši un jaunietes piedalītos vindsērfinga sacensībās!

Šogad vindsērfinga sezona ir beigusies, bet jau nākamgad gaidīsim visus ūdenssporta interesentus Burtniekos, lai apgūtu šo dinamisko un interesanto sporta veidu. Sevišķi tiek aicināti iedzīvotāji, kuri jau apguvuši pamatus biedrības “Ezerkrasts AZ” rīkotajās nometnēs un projektos, nākošgad pieteikties un uzsākt regulārus treniņus vindsērfingā! Tālrunis sīkākai informācijai 29127198.

Biedrības “Ezerkrasts AZ” vēlas pateikt lielu paldies visiem, kuri sniedza atbalstu un palīdzēja pie projekta tapšanas un realizācijas – biedrībai “No Salacas līdz Rūjai” (Daiga Siliņa), SIA “Omnia Pro” (Ginta Zariņa), Valmieras novada pašvaldībai, Valmieras novada sporta pārvaldei (Rihards Zalte), Latvijas Vindsērfinga asociācijai (Raitis Škutāns), Lauku atbalsta dienesta darbiniekiem (Baiba Kiršblate, Anda Čukure) un citiem! Tiekamies Burtniekos!

Sekojiet arī jaunumiem mājaslapā www.vidzemeslaivas.lv un sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis Arnis Seņkāns