Ir noslēdzies skolēnu vasaras darbs Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Strenču PNS

Lai veicinātu skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” jau devīto gadu iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”. Vasaras darbs tika īstenots vasaras brīvlaika mēnešos no 1. jūnija līdz 31. augustam.

Šovasar ar vasaras darba iespējām slimnīca nodrošināja 6 skolēnus (pavisam tika saņemti 11 pieteikumi), vecumā no 15-18 gadiem. Skolēnu darba pienākumi bija saistīti ar slimnīcas parka teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbiem (zālāju kopšana, puķu dobju stādīšana, ravēšana, laistīšana, logu mazgāšana un teritorijas sakopšana).

Savukārt skolēni atzīst, ka vasaras darbs ir labs veids kā uzturēt sevi aktīvu un nodarbinātu, novērtējot darba mērķus un termiņus. Tāpat arī skolēni uzsver, ka, kaut gan vasaras darba specifika slimnīcā nav tik saistoša, tas tomēr liek apzināties darba pienākumus un atbildību, kas ir ļoti nozīmīgs faktors pašu dzīvē.

Slimnīcas personāldaļas vadītāja Svetlana Karaņikova: “Tuvojoties vasaras beigām, es vēlos izteikt sirsnīgu pateicību par darbu un centību, ko skolēni ir ieguldījuši vasaras mēnešu laikā. Skolēnu ieguldījums ir bijis nenovērtējams, kā arī entuziasms un vēlme mācīties ir patiesi iedvesmojoša. Es ceru, ka skolēnu ir ieguvuši vērtīgu pieredzi un prasmes, ko varēs izmantot turpmākajos centienos.”

Informāciju sagatavoja:

Alise Seile,
VSIA “Strenču PNS”