Interaktīva cilpošanas spēle mudinās jauniešus izprast aprites ekonomikas pamatprincipus

spele cilpo apritigi

“Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar dabas un tehnoloģiju parku “URDA” uzsākuši darbu pie sava jaunākā projekta “Dod pieci! Esi apritē!” izstrādes, kas šī gada laikā ļaus realizēt virkni pasākumu, aktualizējot aprites ekonomikas pamatprincipu izpratni jauniešos.

Ar “Latvijas vides aizsardzības fonda” atbalstu “Daibes ilgtspējas centrs” pērnā gada izskaņā uzsācis darbu pie sava jaunākā projekta “Dod pieci! Esi apritē!”. Projektā plānotās aktivitātes vērstas uz sistemātiski izglītojošu un atraktīvu darbību, lai ar īpaši izstrādātu nodarbību, interaktīvās spēles un vizuālo materiālu palīdzību turpinātu izglītot jauniešus par aprites ekonomiku, attīstot kritisko domāšanu un pētniecības prasmes.

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča norāda, ka biedrības galvenais uzdevums ir sabiedrības izglītošana dažādos jautājumos, kas saistīti ar ilgtspējīga un videi draudzīga dzīvesveida aktualizēšanu. Biedrība, kura savā pastāvēšanas laikā īstenojusi vairākus veiksmīgus projektus gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem, arvien meklē jaunas iespējas, kā pievērst uzmanību šobrīd tik aktuālajām vides tēmām.

“Šī projekta ietvaros kopā ar CILPO.LV izstrādāsim interaktīvu spēli “Cilpo apritīgi”, kas jauniešiem ļaus izkustēties, būt dabā un caur asprātīgu un izglītojošu jautājumu (cilpu) palīdzību uzzināt to, ko pamainīt savos paradumos, lai ikdienā darbotos līdz ar aprites ekonomikas pamatprincipiem. 2021. gadā realizētais projekts “Radi, lieku neradot!” uzskatāmi parādīja, cik šī tēma ir svarīga arī pašiem jauniešiem un cik būtiski par to ir runāt atraktīvā un viņiem saprotamā veidā. Priecājos, ka iesākto varēsim turpināt, pievienojot jau izstrādātajiem materiāliem – komiksiem, spēlēm, papildinātajai realitātei, video un infografikiem arī interaktīvu spēli un īpašus stendus. Materiālus veidosim tā, lai pedagogi tos varētu integrēt jebkurā mācību priekšmetā, atbalstot kompetenču pieeju izglītībā,” tā SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vadītāja Arita Smalkā-Boriseviča.

Projekta ietvaros tiks izstrādāta arī lielformāta spēle – stends, kas atainos konkrēta produkta – ābola – dzīves ciklu. Ābols ir Latvijas sezonālais auglis, kas uzskatāmi ļaus saprast, kādi procesi un resursi tiek iekļauti un patērēti līdz brīdim, kad tas nonāk veikalā. Stends būs pārvietojams un ērti lietojams, lai izmantotu mācību procesa laikā. Tiks izstrādāts arī interaktīvs makets, kurš aktualizēs transporta piesārņojumu un pārvietošanās alternatīvas. Izmantojot īpašo ZAAO autobusu, plānots realizēt arī vairākas izbraukuma nodarbības. Projekts noslēgsies ar klātienes pasākumu jauniešiem, kas ietvers dažādas aktivitātes – atkritumu poligona iepazīšanu, lekcijas, diskusijas un ražotāju pieredzes stāstus par resursu patēriņu un izmantošanu. Projektu paredzēts īstenot līdz 2023. gada beigām.

Biedrības veiktajām aktivitātēm iespējams sekot līdzi urda.lv, Facebook urda.lv, Instagram urda_dtp.

Projektu “Dod pieci! Esi apritē!”(projekta reģistrācijas Nr. 1-08/89/2022) finansē “Latvijas vides aizsardzības fonds”, realizē “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar Dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.

Informāciju sagatavoja Biedrība “Daibes ilgtspējas centrs”

LVAF logo