Informatīvās kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” tiešsaistes atklāšanas pasākums

Valsts darba inspekcija aicina visus interesentus uz informatīvās kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” tiešsaistes atklāšanas pasākumu, 17. janvārī, plkst. 13:00 Valsts darba inspekcijas Facebook lapā un Delfi portālā, lai veicinātu sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistītu bīstamo nozaru uzņēmumus atbalsta saņemšanai ESF projekta ietvaros.

Saskaņā ar VDI rīcībā esošiem datiem 2021. gadā valstī kopā nelaimes gadījumos darbā cieta 2091 nodarbinātais, tajā skaitā 208 nodarbinātie guva smagus veselības traucējumus, savukārt 27 nodarbinātie gāja bojā. Salīdzinot 2021. gada datus ar 2020. gada datiem, ir redzams, ka nelaimes gadījumos darbā cietušo skaits ir pieaudzis, proti, kopējais cietušo skaits ir pieaudzis par 4 %, smagi cietušos skaits – par 12%, savukārt bojā gājušo skaits ir pieaudzis par 23%. Jāuzsver, ka šie ir operatīvie dati, kas mainīsies, jo daļa 2021. gadā notikušo nelaimes gadījumu darbā vēl tiek izmeklēti, un tie nav iekļauti šajā statistikā. Neskatoties uz to, ka katru gadu nelaimes gadījumu skaits darba vietās ir mainīgs, šie rādītāji joprojām ir salīdzinoši augsti, tāpēc Valsts darba inspekcija organizē kampaņu “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!”.

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalīsies Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis, Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības priekšsēdētāja vietniece Gita Oškāja, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš, “Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta” zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Rižikovs, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” darba aizsardzības vadītāja Guna Voiceščuka un vecākā darba aizsardzības speciāliste Kristīne Rubene, SIA “”Ventspils nafta” termināls” procesu drošības inženieris Dagnis Garais, SIA “Re&Re” vadītājs Guntis Āboltiņš un darba aizsardzības vecākais speciālists Gatis Tikiņš, SIA “Sakret” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, AS “Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, SIA „Gren Latvija” integrētās vadības sistēmas vadītāja Marija Slaidiņa un atklāšanas pasākuma vadītājs Haralds Burkovskis. Atklāšanas pasākumā visi interesenti varēs iegūt vairāk informāciju par kampaņu, uzzināt par situāciju valstī, saņemt atziņas no ekspertu pieredzes, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Aicinām visus interesentus piedalīties šajā atklāšanas pasākumā, izmantojot Zoom platformu vai skatīties to Valsts darba inspekcijas facebook lapā: https://www.facebook.com/events/353732639512491/ vai Delfi tiešraižu sadaļā.

Lai piedalītos pasākumā, izmantojot Zoom platformu, lūdzam reģistrēties iepriekš: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_MYltl_bmQXK9-pdVPCTAlw

Lai tiešraides laikā saņemtu atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem, lūgums tos sūtīt iepriekš uz e-pastu vai uzdot translācijas laikā Facebook tiešraides komentāru sadaļā.

Par kampaņu:

Kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus projektam un popularizēt iespēju bīstamo nozaru uzņēmumiem saņemt atbalstu darba aizsardzības jautājumu sakārtošanai uzņēmumā.

Kampaņa tiek īstenota ESF 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot darba drošību, it īpaši bīstamo nozaru uzņēmumos” projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” Nr. 7.3.1.0/16/I/001 (turpmāk – ESF projekts) ietvaros ar ESF atbalstu.