Informācija par vēlētāju iniciatīvām likuma ierosināšanai

Iedzīvotāju demokrātiskajai līdzdalībai ir atvērtas trīs vēlētāju iniciatīvas par likumu ierosināšanu:

1. Likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” (30.07.2021.). Parakstu vākšana notiek par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Ierosinātājs: “Latvijas vīru biedrība”.

2. Likums par 2012. gada 8. novembra likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu (25.09.2021.). Parakstu vākšana notiek par 2012. gada 8. novembra likuma “Grozījumi likumā ”Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu. Ierosinātājs: “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”.

3. Likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” (25.01.2022.). Parakstu vākšana notiek par vēlētāju skaita samazināšanu likumu un Saeimas atsaukšanas ierosināšanai līdz 50 000, kā arī mazāku balsotāju skaitu likuma pieņemšanai tautas nobalsošanā. Ierosinātājs: “Brīvību tautai”.

Pašvaldībā ir iespējams apliecināt parakstu par atbalstu iniciatīvām, piesakoties pie pašvaldību speciālista. Plašāk šeit.

Plašāka informācija par izsludinātajām iniciatīvam un pilsoniskās līdzdalības iespējām: www.latvija.lv/pvwww.cvk.lv.

Informāciju sagatavoja:
Aira Jēkabsone, biedrības “Vecāku Alianse” valdes priekšsēdētāja
Inga Apsīte, ģimenes atbalsta biedrības “Ģimenes akadēmija” valdes locekle