Ikviens interesents aicināts doties Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla ekskursijās

Ikviens interesents aicināts doties Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla ekskursijās

Pateicoties EEZ grantu atbalstam, festivālam ir lieliska iespēja piedāvāt ikvienam interesentam ekskursijas gida vadībā, lai pieredzētu festivāla bagātīgo programmu, kurā dažādas mākslas formas satiekas ar tehnoloģiju piedāvātajām iespējām.

Valmieras Starptautiskā multimediju festivālā šogad īpaša programma veidota jauniešiem, kas tapusi, sadarbojoties māksliniekiem un jauniešiem no Latvijas un Norvēģijas. Rezultātā tapuši pieci dažādu žanru multimediju darbi, kas apmeklētājiem būs pieejami visa festivāla garumā, no 26. februāra līdz 3. martam. Aicinām doties ekskursijā gida pavadībā ar autobusu un iepazīt tapušos darbus!

Ekskursijas plānotas visu festivāla norises laiku, periodā no 27. februāra līdz 3. martam.

Katru dienu piedāvājam divas ekskursijas – plkst. 14.00 un 17.30. Vidējais ekskursijas ilgums – 90 min. Ekskursijas sākuma punkts – Valmieras muzejs, noslēgums – Valmieras Kultūras centrs.

Aicinām pieteikt ekskursijas un vienoties par sākuma un noslēguma vietu ar festivāla producenti Elizabeti Palasiosu, rakstot uz  vai zvanot +371 29729470.

Programmas darbi:

  • Multimediāla kolāža “Mājupceļš/ izolācija”. Mākslinieki Veronica Lund, Toms Burāns sadarbībā ar Zara Mahmood, Annu Pičukāni un Unu Salmiņu. Toms Burāns: “Latvijas valsts meļu īstenotās mežu apsaimniekošanas politikas dēļ seni un bioloģiski daudzveidīgi meži, kas ir mājas daudzām dzīvnieku un augu sugām, tiek pārvērsti par kailcirtēm. Nereti uz šīm vietām ved mežizstrādes ceļi, kuru nosaukumi ironiski atgādina par to iemītniekiem – “Dzenīšu ceļš”, “Aļņa ceļš”, “Āpšu stiga”, “Strazdu ceļš”, “Zalkšu ceļš”, “Lāču stiga”, “Zaķīšu ceļš”, “Vilku ceļš” utml. “Mājupceļš” ir dokumentāla kolāža, kas apvieno 2023. un 2024. gadā uzņemtas fotogrāfijas un video no šīm un citām vietām Latvijā, kur mežs – kāda mājas – ir iznīcināts.” Norises vieta: ZET Garāža, Valkas iela, starp Raiņa un Riharda Gredzena ielām. Norises laiks: 26.02.-3.03. plkst. 14.00-20.00.
  • Multimediāla performance “Brīvās gribas ķermenis”. Mākslinieki Rihards Vītols, Elizabeth Nesheim sadarbībā ar Oda Havnes Kvistad, Dārtu Kancēviču, Martu Lindi. “Brīvās gribas ķermenis” ir multimediāla performance, kas apvieno ķermeņa kustību un digitālos medijus audiovizuāla priekšnesuma radīšanā. Šī performance ir vērsta uz trim dalībniekiem, kuri aktīvi iesaistās un mijiedarbojas ar vidi, sevi, audio un video. Dalībnieki izmanto savu ķermeni un kustības, lai komunicētu un reaģētu uz audiovizuālajiem stimuliem, kas radīti reālajā laikā. Performances radītā pieredze ir iepriekš nezināma ne tikai apmeklētājiem, bet arī tās dalībniekiem. Kad performance nenotiek, apmeklētājiem ir iespēja ienirt festivāla atklāšanas pasākuma pieredzē. Norises vieta: Valmieras muzejs, Bruņinieku iela 1. Norises laiks 26.02.-3.03. plkst. 14.00-20.00, festivāla atklāšanas performance 26.02. plkst. 15.30.
  • Multimediju instalācija “Mēs klejojam savās izvēlēs”. Mākslinieki: Frode Barth, Leif Johansen, Arta Jēkabsone, Veronica Lund, Gunnar Knudsen sadarbībā ar Mette Lowe, Ance Evelīna Buliņa, Dārta Kancēviča, Rūdolfs Kristofers Piziks, Roberts Sniedze, Sigurd Sulland, Audun Harr. Satiekoties profesionāliem māksliniekiem un jauniešiem no Latvijas un Norvēģijas, ir tapusi audiovizuāla kolāža, kur autori iedvesmojošies gan no Valmieras pilsētas, gan latviešu literatūras klasikas. Tas ir klejojums dažādos mūzikas žanros, kurā apmeklētājs aicināts līdzdarboties. Norises vieta: Valmieras Valsts ģimnāzijas Ledus pagrabs, Leona Paegles iela 40. Norises laiks: 26.02.-3.03. plkst. 14.00-20.00.
  • Multimediāla instalācija “Sūdzēšanās opera”. Mākslinieki Līga Spunde, Kristian Dahl sadarbībā ar Elizabete Ance Spožuma, Petter Engelstad Kvalem, Sander Lille-Rodberget. “Sūdzēšanās opera” ir audiovizuāla mākslas instalācija, kas veidota kā muzikāls priekšnesums. Idejas centrā ir sūdzēšanās – emocijām pielādēts izteiksmes veids dažādu iebildumu izgaismošanai. Autoru interpretācijā “operas” žanra dramatisms tiek apvienots ar sūdzībām raksturīgo emocionalitāti, tādejādi kļūstot par labvēlīgu augsni asprātīgai pieredzes iemiesošanai multimediālā ekspozīcijā. Caur pieciem atšķirīgiem, tomēr savā vientulībā saistītiem tēliem – skulptūrām skatītājiem būs iespēja piedzīvot muzikālu sūdzību izlādi. Priekšnesums ir veidots kā saruna starp tēliem, izgaismojot to pasaules redzējumu atšķirības, reizē uzsverot to, ka tieši sūdzēšanās ir tā, kas tos padara līdzīgus. Autoru veidotā priekšnesuma dramaturģija simboliski runā par mums visiem labi zināmu stāvokli – mūžīgo neapmierinātību, ļaujot skatītājiem katrā no tēliem atpazīt pašam sevi un reizē uzdodot jautājumu – par ko mēs sūdzāmies. Norises vieta: Valmieras 5. vidusskolas zāle, Norises laiks: 26.02.-3.03. plkst. 14.00-20.00.
  • Interaktīva skaņas un gaismas instalācija “Koku gaistošās frekvences”. Mākslinieki Roberts Rubīns, Rihards Vītols, Arta Jēkabsone, Leif Johansen, sadarbībā ar Rūdolfu Kristoferu Piziku, Robertu Sniedzi. Koki savā starpā sazinās, nosūtot signālus, kas izdalās gaisā kā ķīmiski aktīvas vielas. Šie signāli var informēt gan par tuvojošiem draudiem, gan piesaistīt labvēlīgus organismus. Tava ienākšana mežā arī radīs signālus. Norises vieta: pastaigu taka no Lucas ielas uz Elku saliņu, netālu no estrādes. Norises laiks: 26.02-3.02., plkst. 17.00-22.00.

Plašāka informācija par festivāla programmu pieejama gan Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē www.valmierasnovads.lv, gan sociālajos medijos – Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla Facebook un Instagram kontos.

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” ietvaros tiek īstenots projekts “Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla mākslas un izglītības programma jauniešiem” (projekta Nr. EEZ/2022/2/14). Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.