Ikgadējais pasākums “Atvērtās dienas laukos” šogad notiks 4. jūnijā

Atvērtās dienas laukos

Daudzu gaidītais Latvijas lauku iepazīšanas pasākums “Atvērtās dienas laukos” šogad noritēs sestdienā, 4. jūnijā. 227 saimniecības būs atvērtas apmeklētājiem visas dienas garumā.

Kas ir “Atvērtās dienas laukos”

“Atvērtās dienas laukos” ir par labu tradīciju kļuvis pasākums, ar kuru ik gadu aicinām atklāt Latvijas apceļošanas sezonu. Pasākumā piedalās pārtikas ražotāji, amatnieki, pirtnieki, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, naktsmītnes un daudzi citi. Pasākuma dienā saimnieki piedāvā īpaši sagatavotas programmas un atlaides saviem ražojumiem un pakalpojumiem. Plašajā piedāvājumā ir gardumu degustācijas, saimnieku vadītas ekskursijas un stāsti par savu uzņēmumu un saimniekošanu, meistarklases, radošās darbnīcas, mājdzīvnieku skatīšana un mīļošana, pārgājieni, laivošana, makšķerēšana, izjādes, spēles, rotaļas, tirgošanās, pikniki, un tā tālāk.

Kā plānot savu ceļojumu

Piedāvājums ir bagātīgs un daudzveidīgs, tādēļ ir ieteicams jau laicīgi iepazīties ar informāciju, izvēlēties sev interesējošās vietas un plānot ceļojumu. To var darīt sekojoši:

• Plašāka informācija un visu 227 akcijas dalībnieku kontakti atrodami vietnē;
  • Pasākuma aktualitātēm iespējams sekot Facebook pasākumā;
  • Drukātu pasākuma karti no 26. maija bez maksas var saņemt visos Circle K DUS, visos tūrisma informācijas centros Latvijā un pie pasākuma dalībniekiem.

Pasākuma kopējais norises laiks ir 4. jūnijā no plkst. 10.00–18.00, taču atsevišķi saimnieki var šo laiku pagarināt vai arī noteikt konkrētu laiku savai ekskursijai, degustācijai vai citai programmai. Apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt saimniekiem!

Ko varēs pieredzēt “Atvērtajās dienās laukos”

“Atvērtajās dienās laukos” piedalīsies Valmieras novada uzņēmēji: kolekciju dārzs “Cīruļi” Jeru pagastā, Oleru muiža, Z/S “Jaunbomji” Skaņkalnes pagastā, Z/S “Ķeiķi” – Jēru klubs Skaņkalnes pagastā, viesu māja “Rīts” Burtnieku pagastā, Mini Zoo Mežiņi Dikļu pagastā, Mujānu izglītības biedrības nams Kocēnu pagastā, Valmiermuižas stallis Valmieras pagastā, Krāču kakta “Šķūnis” Valmierā, “Granberry” Brenguļu pagastā, Abulkrastu pirts Brenguļu pagastā, Lāzerparks “Shooter” Brenguļu pagastā, Brīvdabas picērija “Vīnkalni” Kauguru pagastā.

Iespējams, nebūs tik viegli izvēlēties – kurp gan doties akcijas dienā. Taču par to nav jābēdājas, jo ar šo pasākumu lauku apceļošanas īstā vasaras sezona tikai sāksies. Tiekamies laukos!

Biedrība „Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. „Lauku ceļotājs” pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. „Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

Informāciju sagatavoja:
Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente
Saziņai: Anna Palelione
“Atvērtās dienas laukos” koordinatore (tel. 22495916).
„Atvērtās dienas laukos 2022” rīko Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra.