Ieva Adāviča – Mūža balvas laureāte

Nacionālās nozīmes apbalvojuma “Dejas balvas” Mūža balvu dejas mākslā saņems horeogrāfe, deju kolektīvu vadītāja, Deju svētku virsvadītāja, Valmieras novadniece Ieva Adāviča un baletdejotāja, pedagoģe Valērija Kutena. Tāpat paziņoti pretendenti 12 kategorijās. Sveicam horeogrāfu, novadnieku Jāni Ērgli, kurš izvirzīts nominācijā “Skatuviskā tautas deja”, “Skatuviskās tautas dejas horeogrāfs”. Priecājamies arī par horeogrāfi Lieni Gravu un radošo komandu, kuru dejas izrāde jauniešiem “Pus audzis” izvirzīta kategorijā “Jauniešu žūrijas balva”.

Nacionālās nozīmes apbalvojuma “Dejas balvas” Mūža balvu dejas mākslā saņems horeogrāfe, deju kolektīvu vadītāja, Deju svētku virsvadītāja, Valmieras novadniece Ieva Adāviča un baletdejotāja, pedagoģe Valērija Kutena. Tāpat paziņoti pretendenti 12 kategorijās. Sveicam horeogrāfu, novadnieku Jāni Ērgli, kurš izvirzīts nominācijā “Skatuviskā tautas deja”, “Skatuviskās tautas dejas horeogrāfs”. Priecājamies arī par horeogrāfi Lieni Gravu un radošo komandu, kuru dejas izrāde jauniešiem “Pus audzis” (Valmieras vasaras teātra festivāls) izvirzīta kategorijā “Jauniešu žūrijas balva”.

Pēdējo divu gadu dejas notikumus vērtēja un nominantus izraudzījās žūrijas komisija: žūrijas priekšsēdētāja mūsdienu deju eksperte Liene Bēniņa, baleta eksperte Agnese Andersone, skatuviskās tautas dejas eksperte Ilze Mažāne, laikmetīgās dejas eksperte Agate Bankava, kā arī dejas un teātra producente Beka Bergere. Pirmo reizi darbojās un nominantus izvirzīja arī jauniešu žūrija, kurā darbojās Rīgas Baleta skolas un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi: žūrijas priekšsēdētāja Terēze Zabarovska, Kate Kaparkalēja, Edvards Arums un Vanesa Legzdiņa-Puķēna.

Plašāk par “Dejas balvas 2021–2022” nominantiem var lasīt šeit.

“Dejas balvas” pasniegšanas ceremonija notiks 2023. gada 29. aprīlī jaunatklātajā Rīgas cirkā ar tiešraidi Latvijas Sabiedrisko mediju platformā LSM.lv.

No 1. aprīļa visi aicināti piedalīties “Dejas balvas 2021–2022” skatītāju balsojumā un izvēlēties divus skatītāju iemīļotākos darbus kategorijā “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Informācija sagatavota pēc dejas.lv pieejamās informācijas.