Iespēja ikvienam, kuram rūp zaļais dzīvesveids

Cilpošanas spēle

Līdz ar SIA “ZAAO” Dabas uz tehnoloģiju parka “URDA” jaunā mācību gada atklāšanu, atsākas izbraukuma nodarbības pie Vidzemes novada tehnikumu jauniešiem projekta “Dod pieci! Esi apritē!” ietvaros. Izbraukuma nodarbībās URDA projektu vadītājas ar interaktīvu materiālu palīdzību un aktīvu jauniešu iesaisti aktualizē mums visiem tik svarīgos aprites ekonomikas un vides jautājumus.

Nodarbības laikā jauniešiem būs jāiejūtas pilsētvides plānošanas speciālistu ādā, kur, ievērojot konkrētus nosacījumus, jāizveido videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīgs pilsētvides koncepts, paredzot gan funkcionālu un videi draudzīgu infrastruktūru, gan ekonomiskāko veidu, lai uzbūvētu velo celiņus un izstrādātu pārdomātu zaļo zonu.

Savukārt aprites ekonomikas procesu izskaidrošanai tiek izmantots auglis, kurš šobrīd atrodams teju katrā dārzā – ābols. Projekta ietvaros izveidots stends “Ābola dzīves cikls”, lai  palīdzētu izprast aprites ekonomikas procesus –  produkta daudzveidīgu izmantošanu, sākot no mizām un beidzot ar sēklām, audzēšanu un ražas ievākšanu.  

Ikviena klātienes nodarbība tiek noslēgta ar erudīcijas spēli par aprites ekonomiku, kas apvienota ar interaktīvu pastaigu –  CILPO APRITĪGI.  Šobrīd spēle bezmaksas pieejama ikvienam interesentam.

Cilpošanas spēle par aprites ekonomiku bezmaksas pieejama ikvienam

Šobrīd vienu no jauniešiem sagatavotajiem materiāliem – interaktīvo spēli CILPO APRITĪGI  – aicinām izspēlēt ikvienam, kurš vēlas asprātīgā veidā atsvaidzināt zināšanas par aprites ekonomiku un videi draudzīgu dzīvošanu.  

Kā doties interaktīvā pastaigā un spēlēt erudīcijas spēli?

Nepieciešama vien uzlādēta viedierīce un lietotne LOQUIZ, kura bez maksas lejupielādējama gan AppStore, gan GooglePlay veikalos. Tad atliek izvēlēties virzienu, kur doties pastaigā, jo spēle spēlējama jebkurā vietā Latvijā un pasaulē, kur pieejams internets. Jautājumi sagatavoti aptuveni 3 km maršrutam. Atverot lietotni, jāievada lietotājvārds Urda un parole 2023.  Detalizētāka instrukcija spēles gaitai atrodama “URDA” mājas lapā.

Projekts ar klātienes pasākumu tehnikumu jauniešiem tiks noslēgts dabas un tehnoloģiju parka URDA  teritorijā 27.oktobrī, ietverot dažādas aktivitātes – atkritumu poligona iepazīšanu, lekcijas, diskusijas, jauniešu prezentācijas un ražotāju pieredzes stāstus par resursu patēriņu un izmantošanu.

Biedrības veiktajām aktivitātēm iespējams sekot līdzi:  www.urda.lv, FB: urda.lv, INST: urda_dtp .

Projektu “Dod pieci! Esi apritē!” (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/89/2022) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, realizē  “Daibes ilgtspējas centrs” sadarbībā ar SIA ZAAO dabas un tehnoloģiju parku URDA.

Informāciju sagatavoja:

Liena Kreišmane,

biedrība “Daibes ilgtspējas centrs”