Iespēja attīstīt uzņēmējdarbību vēsturiskajā Kokmuižas kompleksā

Valmieras novada pašvaldība piedāvā nomai telpas Kocēnos, Ķenča ielā 2 (ar piegulošo zemi) vēsturiskajā Kokmuižas kompleksā uzņēmējdarbības attīstībai – ražošanai, pakalpojumu sniegšanai. Nomas termiņš – trīsdesmit gadi.

Atjaunotā Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā. Divstāvu mūra ēka ietilpa staļļu kompleksā, kas sastāvēja no četrām ēkām. Trīs no tām saglabājušās līdz mūsdienām. Šī Kokmuižas kompleksa ēka ir viena no retajām, kas saglabājusies vislabāk. Turklāt tā ir arī vēsturiski spilgta un arhitektoniski izteiksmīga būve. Tāpēc pašvaldība meklēja iespējas, kā to atjaunot, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Īstenotā projekta ietvaros pilnībā atjaunota divstāvu mūra ēkas fasāde, jumts, nomainītas durvis un logi, iebūvēti arī jumta logi, lai ēka būtu piemērota uzņēmējdarbībai, izveidoti pievadi visām komunikācijām ar iespēju izvēlēties piemērotu apkures veidu, atjaunots vēsturiskais uzbraucamais ceļš un sakārtota ēkai piegulošā iela.

Ēkas iekšpusē pirmajā stāvā atjaunots vēsturiskais segums – sarkano ķieģeļu grīdas klājs ar trapiem, salabotas, apmestas un nokrāsotas mūra sienas, saglabājot vēsturisko sienu velvējumu. Telpu dekoratīvā apdare atstāta turpmākā uzņēmēja ziņā, lai nodrošinātu iespēju veidot uzņēmējdarbības veidam atbilstošu interjeru.

Kokmuižas vēsturiskā kūts ēkas atjaunošanas projektu augstu novērtējuši profesionāļi, 2022. gadā piešķirot Atzinību starptautiskā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka”.

Atklātā mutiskā izsole ar augšupejošu soli norisināsies 4. oktobrī plkst. 10.00 Valmieras novada pašvaldībā, Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā. Izsoles objekta nomas tiesību izsoles sākumcena mēnesim noteikta  – 1,25 EUR/m2 par vienu ēkas m2 (bez PVN). Nomas tiesību pretendenti pieteikumus var iesniegt līdz 2023. gada 2. oktobra plkst. 17.00. Ar nomas tiesību izsoles noteikumiem un ar tiem saistīto informāciju var iepazīties šeit.

Kontaktpersona ar nomas tiesību izsoli saistītos jautājumos: Valmieras novada pašvaldības Kocēnu apvienības pārvaldes īpašumu apsaimniekošanas speciāliste Gunta Liepiņa, tālrunis 29218297, e-pasts:

Kontaktpersona uzņēmējdarbības atbalsta jautājumos: Valmieras novada pašvaldības vecākā uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Inita Niedzviedze, tālrunis 64207157, e-pasts: