Ierobežo smagā autotransporta kustību uz Valmieras novada pašvaldības grants autoceļiem

Uz grants autoceļiem ir iestājies šķīdonis – pārmitrinātais grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai novērstu grants autoceļu bojājumus, Valmieras novada pašvaldība ir noteikusi smagā autotransporta, ar kopējo masu virs 7 vai 10 tonnām, kustības ierobežojumus pa pašvaldības autoceļiem (ja konkrētam ceļam nav noteikts cits masas ierobežojums). Kustības ierobežojuma zīmes uz pašvaldības grants autoceļiem uzstāda pakāpeniski, izvērtējot to stāvokli.

Pašvaldības autoceļu posmu saraksts, kuriem noteikti ierobežojumi, pieejams šeit, kā arī ceļu posmi iezīmēti kartē: ej.uz/valmieras_novada_autoceļi

Autotransporta masas ierobežojumus pašvaldība nosaka, lai autoceļi, kuri ir zaudējuši nestspēju, netiktu neatgriezeniski sabojāti. Ierobežojumu laikā būs liegta kokmateriālu transportēšana un citu smagsvara kravu transportēšana, kuru masa pārsniedz 7 t vai 10 t, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm uz pašvaldības autoceļiem.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu, kā arī atkritumu izvešanas transports.

Ierobežojumu ievērošanu kontrolēs pašvaldības apvienību pārvalžu darbinieki un pašvaldības policija. Aicinām ievērot ierobežojumus, plānojot savu maršrutu!

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem:

  • uz pašvaldības ceļiem, aicinām ziņot, zvanot pa Operatīvās informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 8484;
  • uz valsts ceļiemzvanot pa diennakts tālruni 80005555.