Iepazīsti Burtnieka zandartu!

zandarta gatavošana

Burtnieks ir viens no lielākajiem, teiksmām un nostāstiem apvītākajiem ezeriem Latvijā, ezeru uztveram arī kā vienu no Valmieras novada simboliem.

Savukārt zandarts ir viens no Burtnieku ezera simboliem. Kādu laiku nepelnīti nenovērtēts, tagad atkal piedzīvo savu atdzimšanu gan restorānu ēdienkartēs, gan mājas virtuvēs. Zandartam “atdzimt” palīdz Slow food kustība un arī zaļā dzīvesveida principi – izvēlēties vietējo nevis eksotisko, no tālienes transportēto, izvēlēties dabiski augušo nevis nebrīvē audzēto.

Ceļot godā un piešķirot vērtību zandartam paši jau savā novadā, liekot uz sava galda ikdienā vai svētkos, varam veicināt lokālo realizāciju, atbalstīt vietējos uzņēmējus.

Lai nobaudītu īstu Burtnieka zandartu, uzzinātu par zandarta zvejošanu un nākotnes plāniem popularizējot nacionālas nozīmes produktus, šo svētdien gan jādodas nevis uz Burtnieku, bet jābrauc līdz Slow Food Rudens tirdziņam Straupes Zirgu pastā.

Tirdziņā, blakus andelei un jampadracim, būs iespēja baudīt arī īsti smeķīgu Burtnieka zandarta zupu.

Uz tikšanos Straupes zirgu pastā svētdien, 20.novembrī no plkst.11:00!

Burtnieka zandarta prezentācija notiek Valsts zivju fonda projekta Nr.22-00-S0ZF04-000016 ” Sabiedrības iesaiste zīmola “Burtnieka zandarts” izveidē un informēšanā par ezera zivju resursu racionālu un saudzīgu izmantošanu” ietvaros.

zivju fonds

Fotogrāfiju autors Uģis Brālēns.