Iekārto Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Valmierā

Tuvojas noslēgumam Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēkas būvniecība Valmierā, Rīgas ielā 53A. Pašreiz norisinās arī centram nepieciešamo mēbeļu izgatavošana, iegāde un uzstādīšana. Tās būs piemērotas personām ar funkcionāliem traucējumiem un garīga rakstura traucējumiem.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Valmieras novada pašvaldība nodrošinās pakalpojumus divām mērķgrupām – pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Paredzēts, ka centrā darbosies arī specializētās darbnīcas – kokapstrādes un šūšanas prasmju apguvei. Darbnīcās būs iespēja darboties līdz 20 personām. Lai nodrošinātu to darbību, tiek iegādātas dažādas šūšanas un izšūšanas mašīnas, galda aušanas stelles, galdniecības instrumenti un darbagaldi. Tiek iekārtota arī telpa smilšu spēļu terapijai, iegādājoties tai nepieciešamo aprīkojumu. Savukārt no sadzīves tehnikas tiek iegādāta veļas mašīna un veļas žāvētājs, kā arī virtuvei nepieciešamā tehnika – ledusskapji un mikroviļņu krāsnis.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs Valmierā pilnveidos pilsētā esošo sociālo pakalpojumu infrastruktūru un paplašinās Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotājiem kvalitatīvu un pieejamu sociālo pakalpojumu piedāvājumu personām ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem. Plašāka informācija par pakalpojumiem, kurus nodrošinās Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā, pieejama šeit.

Kopējās projekta “Daudzfunkcionālā centra un grupu dzīvokļu izveide Valmieras pilsētā” izmaksas ir 2 865 089,16 EUR, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 604 550,24 EUR, Valsts finansējums 204 678,66 EUR, Valsts dotācija pašvaldībām 64 491,92 EUR un Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējums 991 368,34 EUR.

Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas Reģionālās attīstības fonds