“Hospiss LV” aicina pieteikties brīvprātīgos Valmierā akcijai “Svētku galds”

vizuālis

Labdarības organizācija “Hospiss LV”, kas iestājas par cieņpilnu attieksmi pret cilvēku līdz pēdējam elpas vilcienam, un līdz šim aktīvi darbojās tikai Rīgā, paplašina savas darbības robežas un ar savu labdarības projektu “Svētku galds” dodas uz Vidzemes slimnīcu. Lai “Svētku galds”, kas iepriecina smagi slimos pacientus, notiktu regulāri, nepieciešami aktīvi brīvprātīgie, kas būtu ar mieru ziedot savu laiku un uzmanību, tāpēc 28. februārī Valmierā tiek rīkota īpaša iepazīšanās vizīte.

“Hospiss LV” apmācītie brīvprātīgie projekta “Svētku galds” ietvaros reizi nedēļā trīs Rīgas slimnīcās ar svētku galda “ratiņiem”, kur ir dažādi našķi, kafija utt., apciemo, uzklausa un iepriecina cilvēkus, kuri slimnīcā atrodas ilgstoši, kā arī paliatīvās nodaļas pacientus, kuriem šis var būt pēdējais gardums (un prieka mirklis) viņa dzīvē… “Hospiss LV”  cienasts atšķiras no ierastā slimnīcas ēdiena un patiešām ir kā svētku galds! (Jā, tur ir arī kūkas un saldējums!)

“Tāpēc, ņemot vērā “Hospiss LV” līdzšinējo veiksmīgo darbību ar Rīgas slimnīcām, redzot, cik vajadzīgi šādi apmeklējumi ir pacientiem, esam nolēmuši savu darbību izvērst reģionos, un kā pirmo esam uzrunājuši Vidzemes slimnīcu rast iespēju akciju “Svētku galds” klāt arī Valmierā, Vidzemes slimnīcas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā,” stāsta “Hospiss LV” valdes locekle Ilze Zosule.

“Svētku galds” nav iespējams bez brīvprātīgo iesaistes, jo viņi dodas uz slimnīcām pie pacientiem. Tāpēc aicinām Valmieras puses aktīvos cilvēkus pievienoties “Hospiss LV” kustībai. “Kļūstot par “Hospiss LV” brīvprātīgo, nostiprinās tava vērtību skala, tu spēj izvērtēt, kas ir patiešām vērtīgs, dzīvot te un tagad un izturēties pret citiem, kā vēlies, lai izturas pret tevi. Nedzīvot pagātnē vai nākotnē, bet darīt labāko, ko spēj šobrīd. Pati esmu ieguvusi ļoti daudz tīri cilvēciskā ziņā, mācījusies pacietību un iejūtību,” atzīst Vivita Grase, “Hospiss LV” brīvprātīgā, kura savā pieredzē dalīsies arī ar potenciālajiem brīvprātīgajiem Valmierā

Lai gan no pacientu stāstiem zinām, ka pat vairāk nekā gardumi (kas gan tiek ļoti gaidīti), viņu sirdis silda un aizkustina izrādītā uzmanība un klātbūtne. Šo gadu laikā (“Svētku galds” aizsākās 2019.gadā) esam saņēmuši pateicības vārdus gan no pacientiem, viņu tuviniekiem, arī no personāla, jo brīvprātīgie var sniegt to, ko nevar noslogotais personāls – uzklausīt, būt līdzās, nesteigties. Gluži kā hospisa aprūpē, arī slimnīcās, ciemojoties pie smagi slimajiem pacientiem, kuriem atveseļošanās, visticamāk, nav iespējama, mūsu moto ir: piešķirt dienām dzīvību, nevis dzīvei dienas. Brīvprātīgie spēj iedot šo dzīvību, prieka mirkli.

Iepazīšanās vizīte, kuras laikā varēs uzzināt, kas ir “Hospiss LV”, kāda ir brīvprātīgo loma slimnīcās, kā šie apmeklējumi palīdz smagi slimajiem, kā tas notiek praktiski, kādas apmācības jāiziet, lai varētu kļūt par “Hospiss LV” brīvprātīgo, norisināsies Vidzemes slimnīcā 28. februārī plkst.13.00 (C korpusa, 7.stāva sapulču zālē).

Pieteikšanās e-pastā: un 27554084 (Sintija).

Projektu “Svētku galds Valmierā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.