Higašikavā norisināsies 8. starptautiskais vidusskolēnu foto festivāls

Ir pagājuši vairāk nekā trīsdesmit pieci gadi kopš Japānas pilsēta Higašikava tika pasludināta par “fotopilsētu”. Veroties nākotnē, vēlamies turpināt fotokultūras popularizāciju un komunicēt ar pārējo pasauli, rīkojot fotogrāfijas mākslai veltītus starptautiskus pasākumus. 

Rīkojot 8. Starptautisko vidusskolēnu foto festivālu, mūsu mērķis ir veicināt skolēnu apmaiņu, paplašināt skolēnu redzesloku un stiprināt savstarpēju draudzību caur fotokultūrai veltītām aktivitātēm. Koronavīrusa ietekmes dēļ vairākus gadus pēc kārtas festivālu nācās atlikt, taču šoreiz esam gatavi paziņot datumus, kuros plānojam to rīkot.  Pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 2023. gada 18. maijs līdz plkst. 17.00 pēc Japānas laika.

Plānots, ka festivālā piedalīsies valstis un reģioni, kas līdz šim piedalījušies kopīgos starptautiskās sadarbības projektos ar Higašikavu. Pretendenti iesniegs konkursa darbus (foto kolekcijas), kurus izvērtēs vērtēšanas komisija attiecīgajā valstī vai reģionā. Plānots, ka festivālā piedalīsies 21 skola no ārzemēm (1 skola no katras valsts vai reģiona) un 2 skolas no Japānas.

Festivālam piesakās komandās (3 vidusskolēni un viens pasniedzējs), iesniedzot konkursa darbus (foto kolekcijas). Iesniedzamais darbs ir foto kolekcija, kas sastāv no 6 fotogrāfijām ar noteiktu tēmu – “Apkaimes burvība”. Festivāla rīkotājs apmaksās ceļa (lidmašīnas biļetes no dalībniekiem tuvākās lidostas līdz Higašikavai) un dzīvošanas izdevumus (apmešanās vieta un ēdienreizes uzaicinātajā laika periodā).

Informāciju par festivālu un pieteikuma iesniegšanas procesu skatīt 8. Starptautiskā vidusskolēnu foto festivāla nolikumā.

Informāciju sagatavoja: Arta Voicehovska, e-pasts:

8. Starptautiskā vidusskolēnu fotokonkursa festivāla nolikums