Hārzevinkelas ģimnāzijas delegācija viesojas Valmieras Viestura vidusskolā 

Vācu jaunieši Valmierā

No 21. līdz 27. septembrim Valmieras Viestura vidusskola uzņem Hārzevinkelas ģimnāzijas (Gymnasium Harsewinkel)  delegāciju, abas skolas vieno 29 gadus ilga starptautiskā sadarbība. 

13 jauniešu un trīs skolotāju viesošanās Latvijā iesākās ar galvaspilsētas apskati, dodoties pastaigā pa Vecrīgu un apmeklējot Latvijas Nacionālo bibliotēku. Pirmās dienas noslēgumā Valmierā ciemiņus laipni sagaidīja viesģimenes, atverot savu māju durvis un rūpējoties, lai vācu draugi šeit justos labi un gaidīti. 

Līdz šim sadraudzības skolas jaunieši iepazinušies arī ar Valmieras Viestura vidusskolu, apskatījuši tās telpas, pievienojušies mācību stundām un noskatījušies Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” izrādi “Mamma mia!”. 

Hārzevinkelas pilsētai ir sena sadraudzība ar Mazsalacas pilsētu, tālab jaunieši devās ekskursijā Mazsalaca – Ainaži – Salacgrīva, ieturot pikniku ainaviskajā Skaņākalnā. 

Apmeklēt pašvaldību un uzklausīt domes priekšsēdētāju ir Hārzevinkelas ģimnāzijas apmaiņas braucienu tradīcija, to turpinot Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks jauniešu delegāciju un viņus uzņemošos Valmieras Viestura vidusskolas skolēnus iepazīstināja ar Valmieras novadu un tā attīstību, aktuālo izglītībā, sportā, kultūrā un citās jomās. 

Viesošanās laikā jaunieši iepazinuši arī vairākas apskates vietas Valmierā – vienu no jaunākajām Valmieras novada sporta infrastruktūrām – Jāņa Daliņa stadionu, kā arī izmēģinājuši veiklību Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka Takā kokos. Apmeklējuši Valmieras jauniešu centru “Vinda”, Sporta un aktīvās atpūtas parku “Mežs” un iepazina Valmieru no Gaujas puses, dodoties izbraukumā ar Gaujas tramvaju. 

Arī noslēdzošo vizītes dienu vācu jaunieši aizvadīs aizraujoši un aktivitātēm piepildīti.  Jauniešus sagaida Valmieras vecpilsētas un Valmieras muzeja apskate, kā arī iespēja skatīt pilsētu no putna lidojuma, uzkāpjot Sv. Sīmaņa baznīcas tornī. Skolēnu viesošanās noslēgsies ar picu meistarklasi piemājas saimniecībā “Vīnkalni”. 

Hārzevinkela ir pilsēta Giterslo apriņķī Vācijā, ar kuru Valmieras novadam izveidojusies sadarbība jau vairāku gadu garumā. Pilsēta Hārzevinkela, kas atrodas Giterslo reģionā, aizņem 100,12 km² lielu platību. Tā atrodas pie Emsas upes, apmēram 15 km uz ziemeļrietumiem no Giterslo. Iedzīvotāju skaits pilsētā ir 25 575 (2021. gada dati). 

FOTO