Hallē veidos Valmieras novada mājražotāju un amatnieku produkcijas stendu

Valmieras sadraudzības pilsētas Halles (Vestfālene, Vācija) delegācijas vizītes laikā Valmierā, Guna Ķibere, Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste, tikās ar Halles pārstāvjiem – Dīteru Buselbergu (Dieter Büsselberg), Tirgotāju biedrības valdes priekšsēdētāju, un Klausu-Pēteru Šillingu (Klaus-Peter Schilling), Valmieras draugu kopas valdes 2. priekšsēdētāju, lai pārrunātu turpmākās sadarbības paplašināšanas iespējas mazās uzņēmējdarbības jomā.

Hallē izveidotā Latvijas draugu kopa ierosinājusi biedrības telpās Hallē izveidot informācijas un tirdzniecības punktu, lai informētu par Latviju, Valmieras novadu un Valmieru. Tajā varētu iegādāties Valmieras novada mājražotāju un amatnieku preces – lina un koka izstrādājumus, dizaina preces, keramiku un citas preces, tai skaitā ilga derīguma termiņa pārtikas preces. Līdz septembra beigām Valmieras novada pašvaldība izveidos piedāvāto preču katalogu, lai pirms Ziemassvētkiem preces jau būtu nogādātas Hallē tirdzniecībai. Tāpat arī plānotajā informācijas un tirdzniecības punktā būs pieejami informatīvie materiāli ar Valmieras novada amatnieku un mājražotāju kontaktinformāciju, lai tie spētu sazināties turpmākas sadarbības veidošanai. Valmieras novada mājražotāji un amatnieki aicināti atsaukties šim sadarbības aicinājumam, sazinoties ar Gunu Ķiberi, tālr. 29464888.

Valmieras novada pašvaldība šo iespēju izmantos, lai Halles iedzīvotājus un viesus iepazīstinātu arī ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem – pelēkajiem zirņiem ar speķi, rupjmaizes kārtojumu, Jāņu sieru, Valmieras salātiem un citiem. Būs sagatavotas receptes vācu valodā un video pamācība, kurā varēs redzēt ēdiena pagatavošanas gaitu. Ja pircējs vēlēsies pagatavot īsti latvisku ēdienu, piemēram, pelēkos zirņus ar speķi, viņam būs iespēja nopirkt pelēko zirņu maisiņu, kam klāt pievienota recepte un saite uz video pamācību.

Valmieras novada pašvaldība atzinīgi vērtē sadraudzības pilsētas ieceri veidot sadarbību, lai popularizētu Valmieras novada mājražotāju un amatnieku ražojumus. Tā būs lieliska iespēja tuvināt abu pašvaldību iedzīvotājus un iepazīstināt ar latviešu kultūras mantojumu un tradicionālajiem ēdieniem.