Hakatons “Daibe Zero” jau šīs nedēļas nogalē

23. un 24. septembrī norisināsies hakatons “Daibe Zero’23”, kurā profesionālu mentoru vadībā dalībniekiem būs iespēja radīt jaunas, dzīvotspējīgas atkritumu pārstrādes idejas un risinājumus, balstītus pēc aprites ekonomikas principiem.

23. un 24. septembrī norisināsies hakatons “Daibe Zero’23”, kurā profesionālu mentoru vadībā dalībniekiem būs iespēja radīt jaunas, dzīvotspējīgas atkritumu pārstrādes idejas un risinājumus, balstītus pēc aprites ekonomikas principiem.

Hakatons ir ideju maratons, kurā komandas īsā laika posmā pārvērš savu ideju jau realizējamā produktā, kas būtu konkurētspējīgs tirgū. Hakatona dalībniekiem ir jāizstrādā inovācija kādam no četriem atkritumu veidiem – polimēri (PP – polipropilēns, PS – polistirols), stikla šķiedras atkritumi, komposts un nolietota tekstila audumi.

Pasākuma mērķis ir nonākt līdz atkritumu pārstrādes projekta idejai, kas ietver esošo materiālu izpētes procesu jauna materiāla radīšanai, kas izmantojams tautsaimniecībā vai ir izejviela jauna produkta radīšanai. Turklāt, Latvijā atkritumu pārstrādē joprojām ir brīvas niša, lai varētu domāt par jaunu pārstrādes uzņēmuma veidošanu. Potenciālajam pārstrādes uzņēmuma veidotājam tiks piedāvātas iespējas infrastruktūras izveidei reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”.

Hakatonu organizē Valmieras novada pašvaldība, SIA “ZAAO”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Valmieras Attīstības aģentūra. Pasākums norisinās Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas 2021-2027 projekta “Baltijas pieeja rīcībai ar plastmasas piesārņojumu aprites ekonomikas kontekstā (BALTIPLAST)” (projekta Nr. #C021)  ietvaros, plānojot hakatonu kā stratēģisku metodi plastmasas atkritumu izaicinājuma risināšanai, sadarbojoties plašam iesaistīto pušu lokam.