Hakatona “IESTARTĒ VIPs” dalībnieki gatavi piedzīvojumam – atbalsta programmas 2. cikls jau oktobrī

Hakatona “IESTARTĒ VIPs” dalībnieki gatavi piedzīvojumam

Aizvadītajā nedēļas nogalē 23. un 24. septembrī Vidzemes Augstskolā notika jau otrais projekta VIPs hakatons “Iestartē VIPs !’’. Pasākums tika organizēts visiem interesentiem, kuri vēlas startēt “Vidzemes inovāciju programmā studentiem – VIPs” 2. ciklā, kas sāksies jau oktobra beigās. Kā arī, lai dotu iespēju jauniešiem – darītājiem satikties, atrast domu biedrus, izveidot komandas un sagatavot inovācijas pieteikumus dalībai programmai.

“DASH”, “AUGSNE”, “ENDURANCE”, “ASPARAGĪNS”, “AUTOSPORT PARTS”, “HYDROSPROUT” u.c. nav tikai vārdi, bet jaunu un jau esošo komandu nosaukumi. Hakatona laikā izveidojās kopumā 13 komandas – no kurām pieci prezentēja savas biznesa idejas, savukārt, astoņu komandu dalībnieki izvēlējās risināt izaicinājumus, ko devuši tādi Latvijas uzņēmumi vai organizācijas, kā SIA “Rīgas brīvostas pārvalde”, SIA “T Kings”, SIA “BALTMA”, Valmieras novada Kultūras pārvalde, SIA “IEBER.LV”, AS “Smiltenes piens” u.c.

Jaunieši 24 stundu laikā gan klātienē, gan attālināti kopā ar komandu treneriem pētīja un apkopoja informāciju un idejas, dalīja pienākumus un izstrādāja darba plānu izvēlētās idejas īstenošanai. Hakatona dalībniekiem bija pieejams VIPs komandas speciālistu atbalsts, iespēja konsultēties ar izaicinājumu devējiem un dažādu jomu lietpratējiem. Tika organizēti arī mini semināri par EKO inovācijām, finanšu plānošanu un inovācijas pieteikuma saturu.

Pasākuma noslēguma laikā, ko varēja vērto arī tiešraidē, dalībnieki prezentēja paveikto un uzklausīja ekspertu  komisijas ieteikumus ideju tālākai attīstīšanai.

Hakatons ir tikai sākums ceļā uz dalību VIPs 2. ciklā, kas sāksies jau oktobra beigās. Līdz 3. oktobra pusnaktij individuāli vai 2–5 cilvēku komandā vēl iespējams iesniegt inovācijas pieteikumu!

VIPs dalībnieki saņem ikmēneša stipendijas 200–228 EUR apmērā, atbalstu no darba vadītāja, mentoriem un dažādu jomu speciālistiem, kā arī grantus jeb finansiālu atbalstu inovatīvu ideju īstenošanai. Cikla beigās labāko ideju autori iegūst naudas balvas 500–2000 EUR apmērā!

Vairāk informācijas projekta mājas lapā www.vips.va.lv vai sazinoties ar VIPs projekta vadītāju Līgu Landrāti-Krūmiņu, , tālr. 28309733.

Informāciju sagatavoja:
Līga Vilcāne, Valmieras Attīstības aģentūra