Gustavo un Eirovīzijas uzvarētāji “Kalush Orchestra” šogad mūzikas festivālā “Tinte”

Kalush Orchestra

Ukraiņu mūzikas grupa “Kalush Orchestra”, kas ar dziesmu “Stefania” pagājušajā gadā uzvarēja Eirovīzijā, 12.augustā uzstāsies Latvijā, šī gada lielākajā Vidzemes mūzikas festivālā “Tinte”, šodien Radio TEV ēterā paziņoja festivāla organizatori. Uz festivāla galvenās skatuves kāps arī latviešu hiphopa leģenda Gustavo. Festivāls trešo reizi pēc kārtas notiks netālu no Valmieras esošajā Valmiermuižas pils parkā.

“Kalush Orchestra” ir viena no atzītākajām hiphopa grupām Ukrainā. Starptautisku atpazīstamību tā ieguva 2022.gada 14.maijā, izcīnot uzvaru Eirovīzijā, ļaujot Ukrainai trešo reizi triumfēt populārajā konkursā. Šī gada sākumā grupa aizvadīja ASV koncerttūri, tostarp piedaloties prestižajā SXSW festivālā Ostinā. Grupa aktīvi turpina atbalstīt Ukrainas armiju, ziedojot līdzekļus no koncertu laikā pārdotajiem suvenīriem. Arī koncertā Latvijā būs pieejama tirdzniecības vieta, kurā iegādāties priekšmetus ar “Kalush Orchestra” simboliku.

Pērn ar lielkoncertu “Beidzot” uz hiphopa skatuves atgriezās Gustavo, kurš vairākus gadus bija pazīstams ar skatuves vārdu Arstarulsmirus, bet nu atgriezies pie sava zināmākā pseidonīma. Festivālā Gustavo izpildīs dziesmas no šogad izdotā studijas albuma “Tagad tikai sākās”, kā arī mūziķa zināmākos hitus.

Savu dalību festivālā apstiprinājuši rolands če, projekts KRATA, kurā darbojas DJ Dubra, Edavārdi un Čižiks, Zeļģis un producents Mickeen, Viņa, grupa “Age of Stones”, reperis Deniss, kā arī Latvijas labākie dīdžeji: Toms Grēviņš, Egons Reiters, Magnuss Eriņš, All-viss, Funky DJ Elegant un gaidāmi arī citi pārsteigumi.

Festivāla “Tinte” organizatori gatavo īpašu galvenās skatuves instalāciju, lai pasākuma apmeklētājiem nodrošinātu labu redzamību un kvalitatīvu muzikālo baudījumu. Paralēli lielajai skatuvei darbosies DJ telts, ēdināšanas kvartāls un atpūtas zona.

Festivālu rīko populārais Valmieras bārs “Tinte”. Iepriekšējo reizi festivāls “Tinte” notika 2019.gada vasarā, pulcējot 5000 apmeklētāju.

Festivālu “Tinte” atbalsta Valmieras novada pašvaldība, “SALT”, “RedBull”, “Lielvārdes alus”, “Pepsi”, “Audio”. Informatīvi atbalsta “TVNET GRUPA”, “Radio TEV”, televīzijas kanāls “ReTV” un portāls “retv.lv”. Pirmās 1000 biļetes par īpašu cenu – €33 – nopērkamas aula.lv.

Festivāla video prezentācija: https://youtu.be/_bSgyhXFa9A

foto: Katrin Oleynik

TINTE_Afisa_2023