Grupas “Latvian Voices” a cappella festivāls aicina pieteikties meistarklasēm

Latvian Voices a cappella festivāls izsludina pieteikšanos

Vokālā grupa “Latvian Voices” aicina uz astoto a cappella mūzikas festivālu un meistarklasēm, kas norisināsies 15.-17.augustā Valmierā.

Pieteikšanās notiek tikai elektroniski.

Šoreiz festivāls veltīts mūzikas izpildījuma veidam ar nosaukumu akustiski jeb bez skaņu pastiprinošām iekārtām.

Pieteikties meistarklasēm ir aicināti vokālie ansambļi, kas vēlas uzlabot un nostiprināt savas kopā dziedāšanas prasmes, kā arī apgūt jaunus a cappella dziedāšanas knifus “Latvian Voices” dalībnieku vadībā. Trīs dienu garumā būs iespēja gūt nebijušus iespaidus, veidot jaunas draudzības saites mūzikā un vienkārši izbaudīt laiku skaistajā Valmierā, kas ik vasaru uz mirkli kļūst par a cappella mūzikas galvaspilsētu.

Grupas dalībnieki Laura Jēkabsone, Jānis Strazdiņš, Una Stade, Zane Stafecka, Paula Pērkone un Beāte Krūmiņa, dalīsies pieredzē ansambļa dziedāšanā un sniegs padomus, kas noderēs gan katra dziedātāja individuālā skanējuma uzlabošanai, gan ansambļa kopskaņas labskaņas veicināšanai.

Meistarklasēs tiks apskatīti tādi temati kā:

  • savstarpējā sadarbība ansamblī;
  • dikcija un artikulācija grupā;
  • telpas akustika un tās loma a cappella mūzikā;
  • skatuves kultūra;
  • tradicionālā dziedāšana.

Vieslektoru vidū būs etnomuzikoloģe un dziedātāja Zane Šmite, kura iepazīstinās meistarklašu dalībniekus ar tradicionālās dziedāšanas tehnikām.

Īpašie festivāla viesi – Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais ar Latvijā pirmās kora kameroperas “Ej nu ej” izrādi. Mūzikas autore ir “Latvian Voices” dalībniece Laura Jēkabsone un teksta autors – dzejnieks Marts Pujāts.

Atbilstoši šī festivāla centrālajai tēmai Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies akustiskās mūzikas koncerts, kurā galvenais uzsvars tiks likts uz cilvēka balss un telpas akustikas muzikālo saspēli. Festivāla noslēguma koncertā uzstāsies visi meistarklašu dalībnieki.

Šodien, 27. martā, ir atvērta agrā pieteikšanās meistarklasēm – ansamblim 59 EUR+pvn/pers. un individuāli 79 EUR+pvn. Šāda iespēja tiek piedāvāta līdz 1. maijam. Dalības maksā ietilpst meistarklašu programmas sagatavošana, nodarbību materiāli, kafijas pauzes, dzeramais ūdens. Par naktmītnēm un ēdināšanu dalībnieki rūpējas paši.

Meistarklašu un koncertu programma tiks papildināta.

Par dalību meistarklasēs pedagogiem būs iespēja iegūt apliecību par profesionālās kompetences pilnveidi.

Plašāka informācija: meistarklašu dalībnieku koordinatore Eva Agafonova, , festivāla mākslinieciskā vadītāja Laura Jēkabsone, .