Grupa “Age of Stones” gatavojas vasaras koncertiem

Valmiera nevar lepoties ar lielu skaitu rokgrupu, bet tās, kas ir, tiek pienācīgi atbalstītas. Pirms 22 gadiem dibinātā grupa “Age of Stones” joprojām turpina radīt jaunus skaņdarbus, bet viņu koncertus valmierieši ir gatavi apmeklēt jebkurā Latvijas pilsētā, turklāt katra koncerta beigās pieprasot nodziedāt Valmieras neoficiālo himnu. Kas ir “Age of Stones” un kādas ir viņu attiecības ar špagatu?

Valmiera nevar lepoties ar lielu skaitu rokgrupu, bet tās, kas ir, tiek pienācīgi atbalstītas. Pirms 22 gadiem dibinātā grupa “Age of Stones” joprojām turpina radīt jaunus skaņdarbus, bet viņu koncertus valmierieši ir gatavi apmeklēt jebkurā Latvijas pilsētā, turklāt katra koncerta beigās pieprasot nodziedāt Valmieras neoficiālo himnu. Kas ir “Age of Stones” un kādas ir viņu attiecības ar špagatu?

Grupa “Age of Stones” radās Valmierā, apvienojoties četriem jauniešiem, kuriem bijis kopīgs hobijs – mūzika. Tās dalībnieki ir Niks Jaunzems un Valts Jakubovičs, kuri grupā gan dzied, gan spēlē ģitāru, basģitārists Jurģis Priedītis un Artis Ābele pie bungām. Noslēpums, kā saglabāt grupas sparu gadu laikā, ir pavisam vienkāršs – dalībnieki ir draugi no bērnības, turklāt nodarbi neuzskata par darbu, bet kā kopīgu hobiju. Lai arī oficiāli apvienība dibināta 2001.gadā, tās dalībnieki muzicējuši kopā jau skolas laikā.

Niks Jaunzems uzskata, ka, laikam ejot, daudz kas ir mainījies – klasiskā dzīvā mūzika ir kļuvusi nišīga, tomēr cilvēki šo mūzikas plūdumu novērtē. Niks neslēpj, ka “Age Of Stones” auditorija nav liela, tomēr tā ir uzticīga un pamana visas nianses, tāpēc, uzrunājot jaunus klausītājus, apņemas sniegt kvalitatīvu dzīvās mūzikas skanējumu.

Līdz šim “Age of Stones” ir izdevusi četrus studijas albumus: ”Sapņojiet”, “Goin Out”, “Slaido Blondīņu Cirks” un jaunākais no tiem – “Sāls un Pipari”, kas izdots 2018. gadā. Angļu valodā izdotā EP albuma “Goin Out” dziesmas izskanējušas pat Kalifornijā un Ņujorkā.

“Age of Stones” turpina aktīvi koncertēt. Šogad grupa gatavojas četriem koncertiem, viens no tiem – festivāls “Tinte”, kas 12.augustā notiks Valmiermuižā. Niks ir pārliecināts, ka festivālā būs dzirdama viņu radītā un visiem iemīļotā Valmieras himna, par kuras skanējumu priecājas arī paši grupas dalībnieki, vienlaikus novērtējot arī klausītāju vēlmi dzirdēt radīto darbu. Būs dzirdamas arī dažādas dziesmas no pēdējā albuma “Sāls un Pipari”, tomēr neizpaliks arī skaņdarbi no iepriekšējiem mūzikas albumiem, ko klausītāji ir novērtējuši gadu laikā. Grupas solists atklāj, ka uz skatuves būs redzams arī kas citādāks – grupa “Age of Stones” būs sagatavojusi kaverversijas no roka klasikas.

Niks atklāj, ka ikdienā ar citiem grupas dalībniekiem mēģinājumos netiekas, tomēr tic, ka gatavošanās process būs interesants, jo festivāls “Tinte” grupai būs liels notikums. Niks jokojoties stāsta, ka varētu arī dziesmu mēģinājumus apvienot ar skaņu pārbaudēm pirms pasākumiem.

Gatavojoties festivālam, Niks Jaunzems ikvienu apmeklētāju aicina “vienkārši ļauties rokenrolam un peace and love. Vienkārši atlaid!”.

“Age of Stones” albumos iekļauta grupas dalībnieku sarakstīta oriģinālmūzika, bet pēc klausītāju lūguma, grupai jau vairākus gadus ir vēl viena identitāte “Džentlmeņu Špagats”, ar šo nosaukumu priecējot ballīšu viesus ar populāru skaņdarbu kaverversijām.

Mūzikas festivāls “Tinte” šogad notiks 12.augustā, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu – Gustavo, Kalush Orchestra no Ukrainas, rolands če, ZEĻĢIS, Viņa, Lapsene un daudzus citus. Biļetes joprojām par īpašu cenu nopērkamas šeit.

Informāciju sagatavoja:

Andris Jurga,
festivāls “Tinte”