Godinot Valda Vīksnas ieguldījumu, Vidzemes Augstskolā ir izveidota piemiņas auditorija

Ilggadējs Vidzemes Augstskolas (ViA) darbinieks un vairāku studiju virzienu direktors Valdis Vīksna savos darba gados ir bijis nozīmīgs pienesums augstskolai un īpaši Inženierzinātņu fakultātes attīstībai. Augstskolas kolektīvs, izrādot cieņu un godinot Valda Vīksnas piemiņu, ViA Inženierzinātņu fakultātes ēkā, Tērbatas ielā 10, Valmierā, piedaloties Vīksnas ģimenei, šī gada janvārī atklāja auditoriju un uzstādīto piemiņas zīmi.

Valdis Vīksna bija Inženierzinātņu fakultātes Informācijas tehnoloģijas koledžas līmeņa studiju programmas pamatlicējs un viņam ir bijusi īpaša loma augstskolas Mehatronikas un Koka ēku celtniecības un ekobūvju studiju programmu attīstībā un pilnveidē. Viņa pienesums augstskolas attīstībā ir bijis neatsverams.

Kā saka  ViA administratīvā prorektore Iveta Putniņa: “Valdis Vīksna visai Vidzemes Augstskolas saimei ir palicis atmiņā kā viens no retajiem un patiesajiem sirds cilvēkiem. Viņa gaišais tēls, kurš izstaroja vienkāršību, labestību un sapratni, vijies ar daudz padarītiem darbiem. Valdi var raksturot kā cilvēku, kurš maz runā, bet daudz dara.” 

Par Valdi Vīksnu 

Valdis Vīksna (15.04.1954. – 03.03.2020.) ir dzimis un uzaudzis Rūjienā. 1972. gadā pēc Rūjienas vidusskolas absolvēšanas viņš uzsāka studijas Rīgas Politehniskā institūta Radiotehnikas un sakaru fakultātē un ieguva radioaparatūras inženiera, konstruktora un tehnologa izglītību. Profesionālo karjeru Valdis Vīksna sāka toreizējā  A. Popova Rīgas Radio rūpnīcā, strādādams kā radioaparatūras konstruktors konstruktoru birojā ‘’Orbīta’’. Valdis ir izstrādājis un ieviesis tehnoloģiskos procesus ražošanas uzņēmumos, vadījis rūpnīcas iespiesto plašu automatizētas montāžas iecirkni, veicis elektronikas, elektropneimatikas un skaitļošanas tehnikas remontu “VEF Radiotehnikas RRR” (Rīgas Radio Rūpnīca). 

Vēlākajos gados Valdis pievērsās informācijas  tehnoloģiju nozarei un kļuva par respektētu nozares profesionāli. Rūjienas vidusskolā Valdis pasniedza informātiku un vienlaikus bija galvenais elektroniķis zivsaimniecībā ‘’Rūja.’’ Valdis ir strādājis arī kā datortīklu administrators un mehatronikas inženieris dažādos uzņēmumos. 

2004. gadā Valdis Vīksna uzsāka darbu Vidzemes Augstskolā kā lektors un bijis gan mācībspēks, gan studiju programmu direktors. Studiju gadu Valda lielā aizraušanās bija akadēmiskā airēšana un viņš vairākkārt kļuva par Latvijas “Dinamo” čempionu. 

Valda Vīksnas ieguldījums ViA Inženierzinātņu fakultātes attīstībā:

  • 2004. gadā izveidoja Informācijas tehnoloģiju koledžas līmeņa studiju programmu un līdz 2008. gadam bija programmas direktors;
  • 2008.gadā Valdis Vīksna izstrādā Mehatronikas koledžas studiju programmu un kļūst par tās direktoru;
  • 2011.gadā izstrādā un vada arī Koka ēku celtniecības un ekobūvju koledžas līmeņa studiju programmu;
  • no 2014. gada strādā kā studiju virzienu direktora vietnieks Mehatronikas un Koka ēku celtniecības ekobūvju  koledžas līmeņa studiju programmās;
  • Valdis aktīvi iesaistījās studiju kursu vadīšanā līdz pat 2018. gadam gan mehatronikas nozarē, gan viņu interesējošajā attēlu, skaņas un videomateriālu apstrādes jomā;
  • vadīja skolēnu interešu izglītības nodarbības mehatronikā un elektronikā. 

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists Modris Apsītis