Godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Vija un Ojārs Gustsoni

24. augustā īpaši sirsnīgā gaisotnē ģimenes un draugu lokā Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļa godināja Dimanta pāri no Valmieras – Viju un Ojāru Gustsonus.

Ojārs Gustsons ir valmierietis kopš 1963. gada. Arī dzimtā vieta ir netālu – “Avotiņi” Matīšu pagastā. Ojārs mācījies Matīšu septiņgadīgajā skolā. Tālāk dzīves ceļi Ojāru veduši uz Rīgu, kur izglītību ieguvis Rīgas finanšu un kredīta tehnikumā. Valmierā darba gaitās aizvadīti 43 gadi, no tiem 32 pavadīti toreizējā Valmieras mēbeļu kombinātā. Vija Gustsone dzimusi Gulbenē. Bērnību pavadījusi Daukstu pagasta “Āboliņos”. Vija mācījusies Galgauskas septiņgadīgajā skolā. Beigusi Vecbebru lauksaimniecības skolu. No 1960. gada līdz 1967. gadam Vija strādājusi Laidzes lauksaimniecības tehnikuma pirmskolas izglītības iestādē par vadītāju. Tālāk Viju dzīves ceļi atveduši uz Valmieru.

Abi iepazinušies ainaviskā vietā – Siguldas pilsdrupās. Ojārs Siguldā bija ieradies darba uzdevumā, bet Vija, absolvējusi Vecbebru lauksaimniecības skolu, tur bija prakses gaitās. Abu ceļi krustojušies balles laikā. Ojārs apburošo meiteni uzlūdzis uz deju. Pirmā deja griežas vēl šodien! Neskatoties uz to, ka Ojāra saknes ir Valmierā, bet Vijas – Gulbenē, attālums nebija šķērslis. Ojārs iegādājies ģimenes mājas Valmierā. Abi mīlestības saites nostiprinājuši Valmieras rajona Dzimtsarakstu nodaļā, reģistrējot laulību 1963. gada 24. augustā. Skaistajā mīlestībā dzimusi meita Laila. Dzīve turpinājusi sniegt skaistus un brīnišķīgus notikumus. Sagaidīti arī mazbērni Zane un Uģis. Tagad abiem neviltots prieks par mazdēla sievu Annu un mazmazdēlu Juri.

Ojāra sirds valoda un spēka avots visnotaļ ir dziesma. Šī gada augustā apritēja jau 60 gadi, kopš Ojārs ir daļa no Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta”. Ojārs kopš pirmās dienas izdzied augstākās notis un uzticību pret kori izrādījis kopš iestāšanās brīža. Tāpat Ojāra patriotisms pret valsti izskanēja, jau 15. reizi piedaloties Dziesmu un Deju svētkos. Noslēdzot kora 60 gadu jubilejas svinības, Ojārs skaisti noslēdz arī dalību kora sastāvā. Kopā ar Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta” dalībniekiem Ojārs ir piedzīvojis daudz brīnišķīgu notikumu. Ojāra nelokāmais spēks 60 gadu garumā ir palīdzējis bruģēt korim panākumiem pilnu ceļu.

Vija ir Saules meita, jo sirdī īpašu vietu ieņem rokdarbi un dārza darbi. Vija auž jau kopš 1969. gada. Ir audusi jostas, šalles, plecu lakatus, šatiera segas. 1975. gadā piešķirts tautas daiļamata meistara tituls. Unikālus Vijas rokdarbus tajā laikā padarīja pašas krāsota dzija. Savu spēku un rūpes Vija ieaudusi arī paštaisītos tautastērpos. Par Vijas nezūdošo mīlestību pret rokdarbiem liecina viņas austs galda celiņš, kuru varēja aplūkot XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē. Kopīgās vērtības un intereses dod iespēju Vijai un Ojāram skaistos dzīves notikumos doties kopā. 

Tagad abiem pie mājas ir iekopts dārziņš, kur aug zemenes, kāposti, dažādas puķes, ir vietiņa atpūtai. Par meitas dzimšanu atgādina Ojāra paša stādīts bērziņš. Arī par Vijas aizraušanos nav piemirsts, Ojārs ierīkojis sievai aušanas istabu. Vija un Ojārs Gustsoni nenoliedzami ir iedvesmas avots ikkatram.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā. Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.