Godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Mirdza un Jānis Valentinoviči

Dimanta pāris

10. augustā, klātesot tuviniekiem, Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā godināts Dimanta pāris no Mazsalacas puses – Mirdza un Jānis Valentinoviči.

Jānis ir dzimis Mazsalacā, Mirdzas dzimtā puse ir Jeru ciemā. Abi ir pedagogi. Jānis strādājis Līču un Jeru pamatskolā, vēlāk Mazsalacas vidusskolā. Mirdza strādāja Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestādē par audzinātāju, paralēli darbam viņa mācījās neklātienē Rīgas pedagoģiskajā skolā.

Mirdza un Jānis bija pazīstami no Jeru pamatskolas laika, kad Jānis vēl bija jauns matemātikas skolotājs, klases audzinātājs un sporta entuziasts, bet Mirdza – skolniece. Laiks skrēja ļoti ātri un bija mirklis, kad abi sāka satikties. Viņu pirmā satikšanās bija arī kā bildinājums: “Ja draugi, tad draugi uz visu mūžu,” šādiem vārdiem Jānis bildināja Mirdzu. Šajā mirklī sākās viņu abu kopējais mīlestības ceļš, kas ir ļoti skaists un īpašs.

Kad Mirdza absolvēja vidusskolu, abi 1963. gada 10. augustā Jeru ciema padomē reģistrēja laulību, bet lustīgas kāzas svinēja Mirdzas vecāku mājās. Pēc kāzām abi uzsāka kopdzīvi.

Pašu spēkiem, palīdzot arī Jāņa tēvam, kas pēc profesijas prasmīgs mūrnieks, uzbūvēta jaunās Valentinoviču ģimenes māja. Abi ir saimnieciski –  tur iekopts dārzs, audzēti mājlopi un apstrādāti tīrumi, arī joprojām viņi labprāt rosās dārzā – sēj un stāda.

Dimanta pāris ir aktīvs un radošs. Jāņa aizraušanās ir ūdenssports, fotografēšana, bijis ilggadējs Makšķernieku biedrības vadītājs un saņēmis arī titulu Mazsalacas Goda pilsonis, par nesavtīgo mūža ieguldījumu izglītības darbā un Latvijas ūdens motosportā iecelts par Atzinības krusta kavalieri. Mirdzai patīk un padodas dažādi rokdarbi, šūšana, tuva ir grāmatu lasīšana, ceļošana, un kur nu bez rūpēm par pašaudzētiem ziediem.

Mirdza un Jānis ir izaudzinājuši trīs meitas, un nu jau ģimenei prieks par septiņiem mazbērniem.

Laimīgas laulības pamats, viņuprāt, ir savstarpēja cieņa un uzticība visa mūža garumā.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā. Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

FOTO