Godināti 2022. gada sporta laureāti Valmieras novadā 

Piektdien, 3. martā, koncertzālē “Valmiera” aizvadīta svinīgā Valmieras novada sporta laureātu godināšanas ceremonija. Par augstu sportisko rezultātu sasniegšanu un ieguldījumu Valmieras novada sporta attīstībā, sveikti 108 sportisti, 25 treneri un 21 sporta komanda, kā arī pasniegti īpaši apbalvojumi sešās nominācijās: “Gada sporta organizācija”, “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Gada paraugs sportā”, “Gada uzlecošā zvaigzne” un “Mūža ieguldījums sportā”.

Valmieras novada sporta laureātu svinīgo apbalvošanas ceremoniju vadīja sporta žurnālists Dāvids Ernštreits, savukārt sportistus un viņu trenerus sveica Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, veterānu sporta aktīvisti Valmieras novadā Ieva Stiģe un Jānis Dainis un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos – Jānis Olmanis. Par svinīgās ceremonijas muzikālo noformējumu rūpējās duets Valters Pūce un Dainis Tenis.

Valmieras novada sporta laureātu godināšanas pasākumā apbalvojumus saņēma:

Agate Caune, Aigars Bedrītis, Ainārs Ķiksis, Ainārs Leimanis, Ainārs Pētersons, Aiva Miķelsone, Aivars Šmaukstelis, Aleksandrs Kacēvičs, Aleksejs Koziņecs, Alvis Jaunzems, Amanda Veikšāne, Andis Gailis, Andrejs Ziema, Andris Grīnbergs, Andris Roberts Folkmanis, Anita Švalbe, Anna Mironovska, Antra Kalvāne, Arnis Rumbenieks, Arnis Žvīriņš, Artjoms Beršedovs, Dace Gaigala, Dace Stūre, Dāgs Kristofers Breģis, Daniela Supe, Daniels Balodis, Edgars Jurkāns, Edgars Pavlovskis, Edvīns Žugs, Elizabete Krista Juraša, Elmārs Gulbis, Emīls Birka, Emīls Putniņš, Emīls Varslavāns, Evelīna Sirmā, Evita Savickaite, Gints Rudzītis, Gunārs Mīlenbergs, Gunita Šīrante, Guntis Apse, Ilgvars Šmits, Ilona Juraša, Ilona Puriņa, Iluta Tetere, Ilva Struka, Inga Vīknsa-Āboliņa, Ingars Matisons, Inguna Korņējeva, Ints Jurka, Ivars mauriņš, Iveta Grunte Dinsberga, Ivo Kurvins , Jānis Anšmits, Jānis Bergholds, Jānis Bērziņš, Jānis Markevics, Jānis Ozoliņš, Jēkabs Ločmelis, Jevgēņijs Katajevs, Juris Bērziņš, Kalvis Kazaks, Kaspars Pakers, Kristaps Miļeksons, Kristaps Riekstiņš, Kristens Krīgers, Kristiāns Anrī Pētersons, Laila Ceika, Laura Siliņa, Līga Pētersone, Līva Bērziņa, Maksims Toņiševs, Mareks Antons, Marina Šarova, Māris Jirgensons, Māris Juzups, Māris Rinkus, Marta Ādamsone, Marta Marksa, Mārtiņš Plaudis, Matīss Sils, Niks Ričards Rungulis, Nora Baranovska, Normunds Bucenieks, Ņikita Ļutovs, Ojārs Koziņecs, Pauls Alberings, Raimonds Krollis, Raitis Lērme, Reds Rullis, Reinis Bicāns, Rinalds Jānis Kārkliņš, Ritvars Bušmanis , Ritvars Celmiņš, Ritvars Kalniņš, Ritvars Lērme, Roberts Treimanis, Rolands Riekstiņš, Sandis Krasts, Sandis Sabājevs, Sandra Pēča, Santa Paegle, Sintija Skalbe, Svetlana Kampenusa, Terēze Oliņa, Toms Karlivāns, Vaira Grigorjeva, Valdis Blūms, Valters Jansons.

Apbalvojumus saņēma arī 21 Valmieras novada sporta komanda: galda hokeja komanda “Burtnieki MJIC”, mamaneta komanda “Rūjiena”, Valmieras novada volejbola komanda D50+, Valmieras novada volejbola komanda K40+, Valmieras novada volejbola komanda D60+, Valmieras novada volejbola komanda K60+, Valmieras novada volejbola komanda K55+, Valmieras novada volejbola komanda K35+, Valmieras novada volejbola komanda K50+, Valmieras novada volejbola komanda D55+, Valmieras novada volejbola komanda K65+, futbola komanda “Valmiera FC”, vīriešu florbola komanda “Rubene”, sieviešu florbola komandas “Rubene” un “Rubene-1”, veterānu florbola komandas “35+ un 45+ “Rubene”, sieviešu novusa komanda “Valmiera”, vīriešu novusa komanda “Valmiera”, sieviešu frisbija komanda “Valmiera”, vīriešu frisbija komanda “Valmiera”.

Atzinības rakstus par nerimstošu entuziasmu, veterānu sporta virzīšanu un uzturēšanu Valmieras novadā saņēma Ieva Stiģe, Sandra Kaufmane un Jānis Dainis.

Svinīgās ceremonijas noslēgumā pasniegti īpaši apbalvojumi sešās nominācijās:

Nominācija “Gada sporta organizācija”

Apbalvojumu saņem “Valmiera FC”, kas ar milzīgu darbu un neatlaidību ir attīstījusi futbolu Valmierā. Par prieku visiem futbola līdzjutējiem, aizvadītajā gadā pirmo reizi vēsturē iegūts Latvijas futbola Virslīgas čempionu tituls. Izcīnītā uzvara nodrošina tiesības pārstāvēt Latviju arī UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā nākamajā sezonā.

Nominācija “Paraugs sportā”

Titulu “Paraugs sportā” iegūst ilggadējais Latvijas izlases treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis, kurš 2022. gadā Meksikas pilsētā Agvaskaljentesā sasniedza jaunu pasaules rekordu vīru M50 – 54 grupā 500 un 200 metru distancēs. Ainārs Ķiksis 500 metrus no vietas veica 32,452 sekundēs, tādējādi labojot iepriekšējo rekordu par vairāk nekā 1 sekundi. Otru pasaules rekordu Ainārs laboja 200 metros gaitā, sasniedzot rezultātu 9,966 sekundes. Iepriekšējais rekords, ko pērn turpat sasniedza Dānijas sportists Joahims Rihters bija 10,216 sekundes.

Nominācija “Gada treneris”

Par gada treneri atzīts Jurģis Kalns, kurš 2022. gadā aizveda komandu “Valmiera FC” līdz pirmajam Latvijas futbola Virslīgas čempionu titulam.

Nominācija “Gada uzlecošā zvaigzne”

Titulu iegūst Valmieras Sporta skolas audzēknis un Latvijas izlases peldētājs Kristaps Miķelsons, kurš 2022. gadā izcīnīja 8.vietu pasaules kausa posmā 200m kompleksajā peldējumā, savukārt priekšpeldējumā uzrādītais 6. labākais rezultāts ir otrs visu laiku labākais Latvijas sportistu rezultāts šajā disciplīnā. 2022. gadā izcīnījis arī uzvaras Latvijas čempionātā un labojis Latvijas rekordus 100m, 200m un 400m kompleksajos peldējumos junioru vecuma grupā.

Nominācija “Gada sportists”

“Gada sportiste” – vieglatlēte Agate Caune, kura Pasaules U20 čempionātā vieglatlētikā 5000m distancē ieguva augsto 4.vietu, piekāpjoties vien Āfrikas skrējējām un finišējot kā ātrākā no Eiropas sportistēm. 2022. gada sezonā labojusi sešus Latvijas rekordus U20 un U23 vecuma grupās – 1000 m, 5000 m un 10000 m distancēs. Ieguvusi Latvijas Vieglatlētikas savienības balvu nominācijā “Gada U20 vieglatlēte”.

Nominācija “Mūža ieguldījums sportā”

Par ilggadēju, profesionālu darbu jauno peldētāju apmācībā, augstvērtīgu rezultātu sasniegšanā un peldēšanas sporta attīstīšanā un popularizēšanā Valmierā, apbalvojumu saņem peldēšanas treneris Vladimirs Širjājevs – cilvēks, kurš savos 42 darba gados, kas aizvadīti Valmieras Sporta skolā vadījis peldēšanas nodaļu, komplektējis un atbildējis par vietējo komandu dalību Latvijas lielākajos sporta pasākumos. Pildījis galvenā tiesneša pienākumus un organizējis dažāda līmeņa sacensībās Valmierā. Iemācījis peldēt vairākiem simtiem bērnu. Peldēšanas sports veidojis visu trenera dzīvi un kādreizējais Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas peldbaseins šos darba gadus ir bijušas viņa otrās mājas. Vladimirs Širjājevs sagatavojis starptautiskās klases sporta meistaru, astoņus sporta meistarus un 33 sporta meistarkandidāta normatīviem atbilstošus sportistus. 2011. gada Eiropas junioru čempionātā peldēšanā trenera audzēknis Uvis Kalniņš izcīnīja bronzas godalgu – kas ir nebijis panākums ne tikai Valmieras Sporta skolas, Valmieras pilsētas, bet arī Latvijas peldēšanas vēsturē. Jāpiebilst, ka Ulvis Kalniņš pārstāvēja Latvijas izlasi arī Londonas un Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs.

Jāpiemin, ka šī gada 14. janvārī Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” par “Gada sporta pašvaldību” atkārtoti atzīta Valmieras novada pašvaldība. Pirmo reizi balvas tika pasniegtas nominācijās “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”, kuras vēsturiski arī saņēma tieši mūsu novadnieki – Šulcu – Gredzenu ģimene un treneris Raitis Ravinskis.