Gluži kā citā pasaulē: kamaniņu izlasi treniņos Valmierā priecē mūsdienīgā infrastruktūra

Valmierā gatavošanos sezonai jauna galvenā trenera vadībā turpina Latvijas kamaniņu sporta izlase, kas Jāņa Daliņa stadionā treniņnnometni aizvada pirmo reizi. Treniņos valda liela rosība, un sportisti ir gandarīti par teicamajiem gatavošanās apstākļiem.

Izlases kamaniņu izlases sportists Kristers Aparjods intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka Valmierā jūtas gluži vai kā nonācis citā pasaulē, jo sporta infrastruktūra stadionā ir ļoti moderna.

“Teikšu godīgi, tādu infrastruktūru nebiju nekad vēl dzīvē redzējis, ka viss tik moderni,” atzina Aparjods. “Varbūt tāpēc, ka viss tāds jauns.”

Kopš 2018.gada olimpiskajām spēlēm izlasei nebija galvenā trenera, bet situācija ir mainījusies, kopš amatā iecelts iepriekš ar junioriem strādājušais Zintis Šaicāns. Visi pašreizējie izlases sportisti Šaicānam ir labi zināmi, jo viņa vadībā iepriekš trenējušies vairākus gadus. Šaicāns par junioru un jauniešu izlases galveno treneri kļuva 2017.gadā, un viņa vadībā kamaniņbraucēji izcīnīja medaļas gan divās jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, gan junioru pasaules un Eiropas čempionātos.

“Šie visi sportisti ir manējie, visus šos gadus no junioru, jauniešu vecuma ir gājuši cauri kopā ar mani,” paskaidroja Šaicāns. “Ne ar ko jaunu man nav jāsatiekas un ikdienas darbs ir tieši tāds pats.” Šaicāna galvenais pienesums ir starta rāviena specifikas attīstīšana, izmantojot rolleru kamanas, un prasmes sportisti var slīpēt arī stadionā. 

Latvijas izlasē pirms jaunās sezonas ir iekļauti 15 sportisti.

“Protams, atšķiras slodze, kas ir uz stadiona gumijas, tā protams, ir savādāka, paātrinājums savādāks,” pastāstīja Šaicāns. “Bet mēs cenšamies improvizēt, cenšamies pēc iespējas labāk sagatavoties sezonai.”

Starta uzrāviena nozīmi par ļoti svarīgu brauciena sastāvdaļu nosauca arī Aparjods, sakot, ka tas nodrošina gandrīz pusi no laba rezultāta. 

“Ja nebūs labs starts, kaut kur atpaliksi… Kaut starta tehnika būs laba, bet nebūs spēka sevi atgrūst [starta estakādē] un iestumt, tad tālāk būs grūti saķert tos, kas ir labāki par tevi,” uzsvēra Aparjods.

Izlasei ir piesaistīts gan Eiropas un pasaules junioru čempions Kristers Rinks, gan jauno braucēju sieviešu divnieks Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna. Treniņus sieviešu divnieka ekipāžā pēc iepriekšējās sezonas aizvadīja Kendija Aparjode duetā ar Elīnu Vītolu. Maijā Starptautiskajā kamaniņu sporta federācijā nolēma, ka sieviešu divnieki nākamajā sezonā Pasaules kausa posmos būs iekļauti arī stafetes sacensībās. 

Pasaules kausa apritē sieviešu ekipāžas debitēja jau 2022./2023.gada sezonā, ar labiem panākumiem startējot arī Latvijas divniekiem.

Starta estakādē izlases kamaniņbraucēji treniņus sāks septembrī, bet līdz tam nodarbības vēl paredzētas nometnē Ventspilī un Siguldā.

Pasaules kausa sezona sāksies decembrī ar diviem posmiem Ziemeļamerikā, bet Eiropā pirmais etaps paredzēts janvāra sākumā Vinterbergas trasē Vācijā. Siguldā plānots uzņemt pēdējos divus no deviņiem Pasaules kausa posmiem februāra beigās un marta sākumā. Sezonas svarīgākais starts kamaniņbraucējiem būs janvāra izskaņā Altenbergā, Vācijā, kur risināsies pasaules čempionāts.

Ar video sižetu var iepazīties šeit.

Informācijas avots:
Latvijas Sabiedriskie mediji
Lsm.lv