Glika ozolu stādīšana Strenčos un Ēvelē

ozolu stādīšana

Šoruden Latvijā uzsākta Glika ozolu rudens stādīšana. Valmieras novadā septembrī ozoli iestādīti pie Matīšu un Dikļu luterāņu baznīcām, savukārt šīs nedēļas nogalē ozolus stādīs pie Strenču un Ēveles luterāņu baznīcām.

Svinīgā Glika ozolu stādīšana 23. oktobrī pie Strenču luterāņu baznīcas plkst. 9.00 un pie Ēveles luterāņu baznīcas plkst. 14.00.

Svinot Reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas simto dzimšanas dienu, visā Latvijā tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem Alūksnē stādīto ozolu zīlēm. Šogad jaunie ozoli tiek stādīti gan pie baznīcām un draudžu mājām, gan citās publiskās vietās – lai šie ozoli izplatās pa visu Latviju.

E. J. Gliks par godu Bībeles tulkošanas pabeigšanai Alūksnē 1689. gadā iestādīja divus ozolus, kuri zaļo joprojām. Lai aizsāktu koku stādīšanas iniciatīvu, 2016. gada rudenī no šiem ozoliem tika ievāktas zīles un sākta stādu audzēšana.