Gleznu izstāde “Tuvumā un tālumā”

Gleznu izstāde

Septembrī Bērzaines Tautas namā aicinām apskatīt Aijas Princes-Galzones gleznu izstādi “Tuvumā un tālumā”!

“Tuvumā un tālumā – tāds ir šīs izstādes motīvs. Saule manā sirdī – tas ir tuvumā. Zvaigznes debesīs – tas ir tālumā. Ziemeļvidzeme un tās mazpilsēta Rūjiena, kur mūžu nodzīvojis mans vīra tēvs un brīnišķīgais gleznotājs Jānis Galzons, ir tālumā. Bet viņa gleznotāja mazā špaktelīte ik dienu ir manās rokās, iedvesmo un palīdz tapt gleznām tuvumā – te, Latvijas otrā pusē – Dobelē. Zieds manā dārzā ir tuvumā un grasās uzplaukt gleznā, bet Latvijas dabas kopainava ir tālumā. Krievijas izvērstais karš Ukrainā ir tālumā, bet Latvijas Zemessargi un kareivji ir tuvumā un palīdz man sirdī daudz dziļāk izjust tuvuma un tāluma relativitāti. Man ir prieks un lepnums, ka arī Bērzaines Tautas nams ar savām izstāžu aktivitātēm savieno tuvumu ar tālumu, lai mēs ikviens kļūtu atvērtāki un gudrāki,” tā par gaidāmo izstādi stāsta māksliniece.