Ģimeņu svētki Mazsalacā

Svētdien, 19. jūnijā, no plkst. 11.00 Mazsalacā dzīvojošās ģimenes pulcējās “Ģimeņu svētkos Mazsalacā” – Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā, kur varēja piedalīties svētku vainagu veidošanā ar meistari Agitu Brambati un pagatavot svētku cienastu kopā ar Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”.

Mazākie varēja doties uz Mazsalacas Kultūras centra lielo zāli skatīties multfilmu “Akmens kundziņš” (Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīts projekts), kur animācijas filmas scenāriju, sižetu un notikumus zīmējuši un ierunājuši Mazsalacas apvienības bērni.

Saieta laukumā visus ar svētku dziesmām un melodijām iepriecināja un iekustināja folkloras kopa “Tarkšķi” no Iecavas (vadītāja Kristīne Karele).

Aizrautīgie varēja doties pilsētas iepazīšanas spēlē “Atrodi Mazsalacā”, lai atrastu paslēptos jautājumus dažādās vietās Mazsalacas pilsētas centrā.

Paldies visiem un ikvienam, kas ļāva saņemt svētku sajūtu!

“Ģimeņu svētki Mazsalacā” norit projektā “Ģimene – dzimtas un tautas kodols” (nr. 2022.LV/ĢDP/67), ko Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” projektu konkursa nevaldības organizācijām “Ģimenei draudzīgas vides veidošana” ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma”.

Jāpiebilst, ka 19. jūnijā jau no agra rīta Mazsalacā – Saieta un Tirgus laukumos un Zaļajā skvērā, sākās rosība, jo paralēli Ģimeņu svētkiem notika “Pirmsjāņu tirgus”. Amatnieku darinājumi, dažādi gardumi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām un ziedu pārpilnība piepildīja visu Mazsalacas centru un ļāva sajust svētku tuvošanos.