Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Valmieras novada pašvaldība saņem Eiropas pārvaldības izcilības zīmi

Valmieras novada pašvaldība saņem Eiropas pārvaldības izcilības zīmi

31.05.2023

26. maijā, Spīķeru koncertzālē piecas Latvijas pašvaldības, tostarp Valmieras novada pašvaldība, saņēma Eiropas pārvaldības izcilības zīmi par sasniegumiem labas pārvaldības īstenošanā.

Izcilības zīmes Latvijas pašvaldībām pasniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar sabiedriskās politikas centru “Providus” un Eiropas Padomi rīkotās starptautiskās konferences “Laba pārvaldība pašvaldībās: priekšnoteikums vajadzībās balstītai teritorijas attīstības un ES fondu investīciju plānošanai” laikā. Eiropas pārvaldības izcilības zīmi (European Label of Good Governance) par sasniegumiem labas pārvaldības īstenošanā saņēma arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība, Cēsu novada  un Jelgavas novada pašvaldība. Konference bija viens no pirmajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā programmā. Tajā notika trīs paneļdiskusijas, kurās tika diskutēts par dažādiem labas pārvaldības aspektiem pašvaldību darbībā – sabiedrības līdzdalība, tiesiskums, lietpratīga finanšu pārvaldība, darbības efektivitāte, atbildīga attīstības plānošana u.c. tematiem, kā arī diskutēts par veiksmīgiem risinājumiem un labo praksi, ko pašvaldības var savstarpēji pārņemt.