Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Valmieras novada pārstāvji sarunu festivālā LAMPA diskutē par reģionam būtiskiem jautājumiem

LAMPA 2023
16.06.2023

Sarunu festivālā LAMPA, kas 9. Un 10. jūnijā norisinājās Cēsīs dažādās diskusijās piedalījās arī pārstāvji no Valmieras novada, tostarp Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece un Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos Liene Jakobsone, Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa, vēsturnieks un Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš un citi.

Valmieras novada pašvaldība šogad organizēja diskusiju “Kā būt laikmetīgajai kultūrai laukos?”, jo laikmetīgā kultūra laukos var kļūt par svaigu un svarīgu iztēles vingrinājumu, taču līdz šim mēģinājumi radīt laikmetīgus notikumus laukos un mazpilsētās lielākoties bijuši fragmentāri, atsevišķu entuziastu virzīti. Bet ko darīt, lai drosme nenoplaktu un aizsniegtu arī citas pašvaldības, kā panākt, lai izveidotos auglīgas un ilgstošas attiecības ar laikmetīgās kultūras NVO un, lai kopienas no sirds iesaistītos laikmetīgās kultūras notikumu līdzradīšanā? Pašvaldību pārstāvji un kultūras radītāji meklēs atbildes. (Skaties sarunu ierakstā: https://ej.uz/hxa7)

Valmieras novada pašvaldības pārstāvji piedalījās arī diskusijā “Ilgtspējīga teritorija un rītdiena – kur ir spēks pastāvēt?”, “Moderna un labi pārvaldīta pašvaldība – kur esam šobrīd un kur iesim tālāk?”, “Desertam vienmēr būs vieta: radošo industriju nākotne un Eiropas kultūras kandidātpilsētu pieredzes stāsti” (ieraksts: https://ej.uz/ayxr), kā arī diskusijā “Gads pēc konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta””. Valmieras novada cilvēki iesaistījās arī diskusijās “Starp дранікіem un kartupeļu pankūkām: baltkrievu kopienas identitātes recepte” un “Civilā aizsardzība jaunā dimensijā”, kā arī iedziļinājās vēstures jautājumos sarunā ar vēstures skolotājiem “Nepateicīgie” un sarunā “Kāda būsi, Latvijas valsts?”.