Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Valmierā atklāta Imanta Lancmaņa gleznu izstāde

Valmierā atklāta Imanta Lancmaņa gleznu izstāde

31.03.2023

Valmieras muzejā 31. martā atklāta Imanta Lancmaņa gleznu izstāde.

Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos izvietoti darbi vairākās tematikās – darbi par Bībeles tēmu un Ozolu cikls. Savu vietu radušas arī ainavas un klusās dabas. Mākslinieks intensīvi turpināja strādāt ar tēmu “Nāves deja”, šie darbi plašākai publikai tika atrādīti šā gada 17. februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tagad darbi atceļojuši arī uz Valmieru.

Imanta Lancmaņa vārds saistās ar Rundāles pili un viņa devumu tās atjaunošanā, taču viņa aizraušanās līdzās vēl citām ar kultūru un tās izkopšanu saistītām jomām ir glezniecība. Imants Lancmanis savu mākslu dēvē par konceptuālo romantismu, kurā caurvijas izpratne par vecmeistaru mantojumu, par dabu un kurā nozīmīga loma ir paša mākslinieka piedzīvotajam. Māksliniekam glezniecība ir saviļņojošs un vienlaikus sevis izzinošs process, kurā viņš glezno lietas, kas saista un aizrauj.

Izstādē eksponēti Imanta Lancmaņa darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja, Rundāles pils muzeja, Ināras Teterevas un mākslinieka privātkolekcijas.

Izstāde būs skatāma līdz 31. maijam.