Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Rūjienā viesojas sadraudzības pilsētas Šteinhāgenas delegācija

Rūjienā viesojas sadraudzības pilsētas Šteinhāgenas delegācija

17.05.2023

No 15. maija līdz 17. maijam Valmieras novada pašvaldība un biedrība “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai” uzņem delegāciju no Giterslo apriņķa. Stiprinot Valmieras un Giterslo apriņķa 30 gadu sadarbību, Valmieras novadu apmeklē 44 delegāti. Šīs vizītes centrālais notikums būs Valmieras novada Rūjienas pilsētas un Šteinhāgenas pašvaldības sadarbības līguma parakstīšana 17. maijā.

16. maijā viesi no Giterslo apgabala apmeklēja savas sadraudzības pilsētas un apvienības. Valmierā viesojās Halles pilsētas pārstāvji, Naukšēnu apvienībā – Borgholchauzenas delegācija, Mazsalacā – viesi no Harzevinkelas, savukārt Rūjienā tika silti uzņemta Šteinhāgenas delegācija pilsētas birģermeistares Sarah Süß vadībā, kura pati pirmo reizi viesojās Latvijā.
Rūjienieši savus draugus sagaidīja pilsētas valdes namā, kur tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība un ieskicēti nākotnes plāni. Pēc tam viesi, baudot Latvijas pavasari, devās caur Ternejas parku uz pirmsskolas izglītības iestādi “Vārpiņa”, kur iepazinās ar bērnudārza darbu, apskatīja pēdējos gados tapušo ārtelpas infrastruktūru un pārrunāja ar bērnudārza vadību iespējamo sadarbību pirmsskolas pedagogu pieredzes apmaiņā.

Šteinhāgenas delegācija tika sirsnīgi sagaidīta arī Rūjienas vidusskolā, kur viesi tikās skolas vadību un skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem, apskatīja Dabas klasi, sporta infrastruktūru un skolas ēku, kā arī pārrunāja sadarbību starp Rūjienas vidusskolu un Šteinhāgenas ģimnāziju. Jau šajā rudenī ir iecerēta ģimnāzijas delegācijas vizīte Rūjienas vidusskolā.
Ar interesanto un humora pilno Līgas Siliņas stāstījumu, vācu viesi tika uzņemti Rūjienas Izstāžu zālē. Izstāžu zāles vadītāja pastāstīja par Rūjienas saitēm ar Vāciju senajos laikos, par Rūjienas un Higašikavas sadraudzību, kā arī pārsteidza viesus ar dziesmām vācu un japāņu valodā.

Pēc kopīgas fotografēšanās pie pilsētu Sadraudzības zīmes, kas norāda virzienus un attālumus līdz Rūjienas sadraudzības pilsētām, Šteinhāgenas pārstāvji apmeklēja Rūjienas tautskolu, kur uzzināja par Rūjienas apkaimes amatniecības un kulinārijas tradīciju kopšanu, nobaudīja Rūjienas salātus un citus vietējo saimnieču darinātos gardumus, kā arī apskatīja un iegādājās mājražotāju un amatnieku produkciju Mājražotāju veikaliņā.

Jāpiebilst, ka Rūjienas un citu Valmieras novada amatnieku un mājražotāju produkcija jau ir labi zināma vācu draugiem. Giterslo apriņķa pilsētās Hallē, Šteinhāgenā un Hārzevinkelā ik gadu pirmās adventes nedēļas nogalē notiek Ziemassvētku tirdziņš, un jau kopš 2015. gada arī sadarbības pilsētu Valmieras, Rūjienas un Mazsalacas stendi ir šo tirdziņu neatņemama sastāvdaļa. Tas ir ne tikai atbalsts mūsu amatniekiem un mājražotājiem, bet arī iespēja Giterslo apriņķa iedzīvotājiem stāstīt par Latviju, par mūsu kopīgo sadarbību un iepazīties klātienē, parādot, kas mēs – latvieši – esam.