Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Olimpiskā diena Valmieras novadā

Olimpiskā diena Valmieras novadā

Olimpiskā diena
02.05.2024

26. aprīlī visā Latvijā ar dažādām sportiskām aktivitātēm aizvadīta Olimpiskā diena, iekustinot bērnus veselīgā rīta rosmē un stāstot plašāk par olimpiskajiem simboliem un vērtībām. Šogad Olimpiskās dienas vingrojumam bija reģistrējušies 150 000 dalībnieki no 780 pasākumu vietām, kuplā skaitā pārstāvētas bija arī Valmieras novada izglītības iestādes.

Burtnieku PII “Sienāzītis”

Kocēnu pamatskola

Mazsalacas PII “Dārziņš”

Bērni Olimpisko dienu pavadīja, iesaistoties dažādās sportiskās aktivitātēs, kā arī kopīgi veica tradicionālo Vislatvijas vingrojumu kompleksu. Pasākumā piedalījās grupiņas gan no Mazsalacas, gan Ramatas. Izaugt #sportiņā #olimpiskādiena2024

Mūrmuižas PII “Pasaciņa”

PII “Kārliena” 

Valmiermuižas PII “Burtiņš”

PII “Krācītes” Valmierā

Olimpiskā diena mums izdevās ļoti labi – noklausījāmies LOK himmnu, visi kopīgi vingrojām un turpinājām ar jautrajām sportiskajām aktivitātēm! Sporta skolotāja Ilona Volkova.

Strenču pamatskola

Strenču skolai izsenis ir tradīcijas Olimpiskās dienas organizēšanai skolā – bijām viena no pirmajām skolām Latvijā, kura atsaucās LOK aicinājumam uzsākt vienotas Olimpiskās dienas organizāciju Latvijā.

Olimpiskā diena ir mīļākā darba diena lielākai daļai skolas skolēnu, kuru nevēlas palaist garām, savukārt jaunākie, kuri tikai sāk, “saslimst” ar šo uzreiz. Mūsu galvenā vērtība – sporta svētki visas dienas garumā un īpašās komandas – vienā komandā pēc izlozes principa ir skolēni no 1.-9.klasei. Vecāko klašu skolēni uzņemas rūpes par jaunākajiem, ‘dzen’ komandas cīņas garu kopā ar skolotājiem.

Šogad 26. aprīlī visas klases pievienojās Olimpiskās dienas stundai tiešsaistē. Laika apstākļu dēļ visu dienu sportojām 30. aprīlī – svinīgā atklāšana ar olimpisko himnu un karoga ienešanu, vingrojumu komplekss 2 vecumgrupu izpildījumā un 15 komandu cīņa virves vilkšanas un veiklības stafešu kausos. Dienas otrajā pusē pēc vecāko klašu priekšlikuma norisinājās Strenču skolas izaicinājuma kauss rogainingā. 1.-6. klase devās rogaininga pārgājienā kopā ar pieaugušajiem – klašu audzinātājiem, vecākiem, brāļiem un māsām. 7.- 9. klašu komandas izaicināja sevi sacensībā, kurās noteikumi maksimāli pielīdzināti īstajām sacensībām. Kontrolpunkti tika izvietoti pilsētas un dabas takas apvidos, jaunieši orientējās topogrāfiskajās kartēs.

Esam priecīgi, paši radām un baudām iespējas! Maija beigās pēc skolēnu lūguma – vēl viena sporta diena.