Atpakaļ
Aktualitātes / Galerijas / Mazsalacas apvienībā viesojas ciemiņi no sadraudzības pilsētas Hārzevinkelas Vācijā

Mazsalacas apvienībā viesojas ciemiņi no sadraudzības pilsētas Hārzevinkelas Vācijā

17.05.2023
16. maijā Mazsalacas apvienībā viesojās ciemiņi no Giterslo apriņķa Vācijā, ar kuriem Valmieras novadam izveidojusies sadarbība jau vairāku gadu garumā.
Diena sākās ar saimniecības “Vidusmežu keramika” apmeklējumu, kur keramiķe Linda Zelta ciemiņus iepazīstināja ar savu keramikas darbnīcu, izstrādājumiem, kas veidoti ar rokām pašu darinātā malkas ceplī, izmantojot no Salacas upes krastiem iegūtu mālu.
Tāpat saimniece vācu draugus cienāja ar īpašu tējas rituālu, kas pasniegts pašas veidotā tējas ceremonijas trauku komplektā.
Vēlāk Giterslo delegācija devās piknikā pie dabas, lai baudītu pašu gatavotu maltīti – ceptas desiņas ar dārzeņiem un Latvijas rupjmaizi. Delegācijas pārstāvji atzina, ka Vācijā ir reti pieejamas šādas sakoptas bezmaksas vietas pie dabas, jo lielākoties viss ir piesaistīts pie viesnīcām vai viesu namiem un ir par maksu. Tāpēc priecājās par iespēju baudīt Latvijas dabas skaistumu un mieru.
Tālāk ceļš veda uz sociālo pakalpojumu centru “Laiva” Mazsalacā, kur viesi tika iepazīstināti ar centra telpām un plašajām pakalpojumu iespējām, kas ik dienu tiek nodrošināti cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Viesus pārsteidza tas, Ričards, viens no delegācijas pārstāvjiem pie sienas pamanīja savu gleznu ar laivu, kas dažus gadus atpakaļ dāvināta pašvaldībai, nu nonākusi centra “Laiva” telpās tā nosaukuma dēļ.
Dienas noslēgumā delegācija apmeklēja Mazsalacas Jauniešu centru kā arī pāri ielai esošo “Āža krogu”, lai tā jaunie saimnieki –kafejnīcas “Būda” saimnieki Ēriks un Danija Pudniki-Lindes, pastāstītu par nākotnes iecerēm par šīs vietas attīstību. Te plānots iedzīvināt kultūrtelpu un pasākumu vietu ar skatuvi, kā arī būs pieejama ēdināšana un nakšņošana, gluži kā senāk krogā. Sadarbojas ar “Vidusmežu keramikas” mākslinieci Lindu Zeltu, uz kuras veidotajiem traukiem tiek pasniegti “Būdas” ēdieni, šeit trauki būs pieejami arī iegādei, un nākotnē plānots papildināt arī “Āža kroga” piedāvājumu ar “Vidusmežu keramikas” darbnīcu. Giterslo delegācija priecājas par jauniešu entuziasmu un cer, ka nākamreiz viesojoties Latvijā jau varēs nakšņot “Āža krogā”.
Ar pusdienām “Būdā” noslēdzās Giterslo delegācijas ciemošanās Mazsalacas apvienībā.