Gada valmierietis Mārtiņš Vabulis

Viņam ir svarīgi zināt un izprast. Jo tas ir pamatā, lai veidotu vislabāko turpinājumu. Un domas viņam ir svarīgas, lai darbi īsti. Būt īstiem un izaicinājumus redzēt kā iespējas ir viņa spēja iedvesmot.

“Es esmu no Madonas puses Sarkaņu pagasta, mācījos Sarkaņu pamatskolā un Cesvaines ģimnāzijā. Uz Valmieru mani atveda studijas Vidzemes Augstskolā. Esmu vairāk dabas cilvēks, tāpēc Valmiera iepatikās ar to, ka te viss ir aptverams, cilvēki jauki, viss tīrs, mežs un upe piecu minūšu attālumā.

2009.gadā devos uz Lielbritāniju, Guernsey salu, jo krīze bija skārusi arī mani. Aizbraukšana palīdzēja sakārtot domas, apzinoties, ka prom esmu tikai uz laiku. Pēc četriem gadiem, kad Latvijā pavadīju atvaļinājumu, sapazinos ar burvīgu valmierieti Madaru. Uzreiz zināju, ka tas ir īstais iemesls un laiks atgriezties,” stāsta Gada valmierietis 2020, uzņēmējs Mārtiņš Vabulis.

Šobrīd Mārtiņš kopā ar sievu Madaru ir vecāki divām meitiņām. Kopā viņi vada ģimenes uzņēmumu – zobārstniecību “Denta M”, kur Madara ir arī zobārste. Mārtiņš stāsta, ka tieši ģimenes atbalsts bijis galvenais, kas palīdzējis noticēt saviem spēkiem un īstenot ieceri par uzņēmumu. “Madara tolaik zobārstniecības pakalpojumu sniedza trīs dažādos uzņēmumos. Kad radās iespēja iegādāties zobārstniecības iekārtu, doma par uzņēmuma dibināšanu sāka materializēties. Sākām rakstīt uzņēmuma plānu, man bija neliela pieredze uzņēmējdarbībā, lieliski agrākie vadītāji, no kuriem daudz esmu mācījies, un ārvalstīs gūtā pieredze. Ar ģimeni ļoti daudz runājām, apspriedām iespējamos risinājumus, lai mazinātu bažas un rastu pārliecību, ka viss izdosies. Šķiet, ka lēmumu palīdzēja pieņemt arī pozitīvais skats – ja darīsim pēc labākās sirdsapziņas, tad izdosies. Ja ir dzirkstelīte, ka gribas darīt, un ja ir ģimenes atbalsts, tad jādara! Ļoti lepojamies ar mūsu darbiniekiem. Tie ir dažādi cilvēki ar dažādiem raksturiem, bet, kas svarīgākais, ar rūpīgu attieksmi pret savu darbu un vēlmi mācīties, augt un piedāvāt labāko.”

Šobrīd uzņēmumā ir astoņi medicīnas darbinieki – zobārsti, higiēnisti un zobārsta asistenti, savukārt Mārtiņa pārziņā ir informācijas tehnoloģiju risinājumi un vadības, attīstības darbs.

Ģimenē lepojas, ka pirms pāris gadiem ar savu pozitīvo pieredzi izdevies iedrošināt arī sievas brāli Valmierā atvērt uzņēmumu, tas tagad jau ir stabils un veiksmīgs. Jāpiemin, ka Mārtiņam ir arī informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā efektivitāti uzlabojošus IT risinājumus uzņēmumiem.

Jautāts, kur ņem enerģiju, Mārtiņš atbild, ka “dzīvesprieku dod ģimene, kopā pavadītais laiks, kā arī atpūta un sports dabā. Darbs paņem daudz, nereti tie ir arī vakari un brīvdienas. Cik varam, savas kompetences robežās paši arī veicam remontdarbus uzņēmuma ēkā Brīvības ielā 2. Ilgās darba stundas, protams, paņem spēku, bet, no otras puses, redzam rezultātu un saskatām jaunus mērķus. Ik pa laikam ir noderīgi “no malas” paskatīties, kas ir sasniegts – uzņēmums aug, klientu loks aug, esam savā ēkā. Tas palīdz saprast, kāpēc to darām un ka tas ir tā vērts”.

Īpašs stāsts ir par ēku, kur atrodas uzņēmums. Brīvības ielā 2 savulaik dzīvoja izcilā pianiste Jautrīte Putniņa, un Mārtiņa ģimene uzskata, ka ēkas atjaunošana ir cieņas izrādīšana Putniņu ģimenei un Valmierai. Madara un Mārtiņš arī palīdzējuši Jautrītes Putniņas dēlam Mārim Putniņam izdot grāmatu par pianisti. “Saules mūzika” ir viņas atmiņu pieraksti, kas stāsta par ēkas Brīvības ielā 2, Valmieras un Latvijas vēsturi. “Šī grāmata noteikti jāizlasa ikvienam valmierietim,” iesaka Mārtiņš.

“Paldies par Gada valmierieša titulu! Uzskatu, ka tas ir dots avansā, ka vēl daudz mērķi sasniedzami!”

VIDEO