Gada notikums Latvijas Riteņbraukšanā 2023 – Eiropas kausa posmi BMX Valmierā

Gada notikums Latvijas riteņbraukšanā

Piektdien, 1. decembrī, Ādažu Kultūras centrā svinīgā apbalvošanas ceremonijā “Latvijas Riteņbraukšanas gada balva 2023” godināti aizvadītā gada labākie sportisti, treneri un organizatori. Pasākuma laikā pasniegtas balvas septiņās nominācijās – Valmierā rīkotie Eiropas kausa posmi BMX atzīti par “Gada notikumu Latvijas riteņbraukšanā 2023”.

Vairākās nominācijās tika izvirzīti arī Valmieras novadnieki. Nominācijā “Gada amatieru riteņbraucējs” – Ainārs Ķiksis, 2023. gada Pasaules čempions treka riteņbraukšanā individuālajā braucienā un vicečempions sprintā Masters 50–54 grupā. Nominācijā “Gada jaunā Latvijas riteņbraucēja” – BMX kluba “MŠA/Valmieras puikas” sportiste Adelīna Kārkliņa, kura 2023. gada Pasaules riteņbraukšanas čempionātā ieguva augsto 5. vietu un 7. vietu Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā meiteņu G15 grupā. Gada labākā riteņbraukšanas trenera balvu Ādažos saņēma Edžus Treimanis – bijušais profesionālais BMX braucējs, šobrīd ar panākumiem trenē jaunos BMX braucējus Rīgā. Savukārt par Gada notikumu Latvijas riteņbraukšanā atzīti Valmierā notikušie UEC BMX Eiropas kausa posmi, kas pulcēja vairāk nekā 500 sportistu no Eiropas un citiem pasaules reģioniem. Lieliski sarīkotajās sacensībās panākumus guva arī vietējie BMX braucēji. Apbalvojumu no “WRC Latvija” rallija rīkotāja Raimonda Strokšas saņēma Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Pasākuma laikā sveikti arī aizvadītās sezonas Latvijas BMX čempionu titulu ieguvēji dažādās vecuma grupās un sumināti Eiropas BMX čempionātā un Pasaules riteņbraukšanas čempionātā panākumus guvušie braucēji. No Valmieras novada sportistiem apbalvojumus saņēma:

  • Ieva Višņevska (Latvijas čempione G9-10 vecuma grupā)
  • Tīna Štefenberga (6.vieta Eiropas čempionātā G11 grupā)
  • Anna Pedraudze (Latvijas čempione G11-12 grupā, 2.vieta Eiropas čempionātā G12 grupā)
  • Adelīna Kārkliņa (Latvijas čempione G15+ grupā, 7.vieta Eiropas čempionātā un 5.vieta Pasaules čempionātā G15 grupā)
  • Patriks Krauklis (3.vieta Eiropas čempionātā, 8.vieta Pasaules čempionātā B13 grupā)
  • Kristaps Lūsis (Latvijas čempions B8 grupā)
  • Zane Andersone (Latvijas čempione WU23 grupā)
  • Mārtiņš Emīls Treimanis (Latvijas čempions U23 grupā)
  • Kristens Krīgers, Valmieras Sporta skolas treneris (Latvijas čempions ME grupā).

Tika apbalvoti Latvijas Nacionālā šosejas, MTB un Gravel ranga laureāti absolūtajā ieskaitē vīriešiem, sievietēm, kā arī komandām, tāpat sveikti tiesneši – UCI (Starptautiskās riteņbraukšanas savienības) nacionālo kategoriju ieguvēji. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) prezidents Sandis Āķis pasniedza balvas arī federācijas sponsoriem un sadarbības partneriem.

Latvijas Riteņbraukšanas gada balva ir svētki visai riteņbraukšanas saimei, iespēja kopā atskatīties uz paveikto un izvirzīt atkal jaunus mērķus sezonai. Nākamā gada 13. un 14. jūlijā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” notiks 2024. gada Eiropas kausa posmi BMX, savukārt 2025. gadā Valmiera kļūs par mājvietu Eiropas BMX čempionātam.

Lai noteiktu uzvarētājus nominācijās Gada labākais sportists, Gada labākā sportiste, Gada riteņbraukšanas treneris, Gada amatieru riteņbraucējs, Gada jaunais sportists un Gada sporta notikums, no 10. līdz 21. novembrim LRF aicināja ikvienu sporta cienītāju piedalīties līdzjutēju balsojumā,  tas veidoja vienu trešdaļu no kopējā vērtējuma.