Gada noslēguma mēnesī Strenču PNS īsteno īpašu akciju “Esi pats kā dāvana”

Gada noslēguma mēnesī VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca (turpmāk – Slimnīca) īsteno īpašu vides akciju “Esi pats kā dāvana”.

Gada noslēguma mēnesī VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca (turpmāk – Slimnīca) īsteno īpašu vides akciju “Esi pats kā dāvana”. Akcijas mērķis ir iesaistīt un rosināt ikvienu Slimnīcas kolektīva darbinieku domāt par jēgpilnām svētku dāvanu idejām, kas mazina nevajadzīgu iepirkšanos, rūpējas par maciņa finansiālo veselību un samīļo planētu Zemi, radot mazāk atkritumus.

Akcijas ietvaros, 6.decembrī norisinājās Slimnīcas darbiniekiem pieejama meistarklase videi draudzīgu dāvanu pagatavošanā. Pasākums norisinājās 4h garumā, ļaujot atrast brīvu brīdi un piedzīvot dāvanu darināšanu. Kopā meistarklasē piedalījās 35 darbinieki, tika pagatavotas aptuveni 100 vannas bumbas vai kāju vanniņu bumbas un vismaz 40 ķermeņa sāls skrubīši (150ml stikla burciņās).

Dr.Ieva Everte: “Paldies par iespēju apmeklēt “Esi pats kā dāvana” meistarklasi. Starp ikdienas darbiem kopā ar kolēģiem paguvām sagatavot ļoti smaržīgus, uzmundrinošus skrubjus un vannas bumbas. Šī akcija ir labs atgādinājums tam, ka jaukas dāvanas varam sagatavot paši savām rokām. Mīļš paldies organizatoriem, pasākums bija darbīgs, smaržīgs un pozitīvām emocijām pieliets! Ceram uz līdzīgiem pasākumiem arī turpmāk! Savām rokām gatavotas dāvaniņas vēl līdz 18.decembrim varam turpināt gatavot arī priekš mūsu slimnīcas pacientiem. Mums ir plāns kopā ar bērniem sacept un apgleznot piparkūkas. Ir liela laime dot, neko negaidot pretim. Ir laime atcerēties īsto Ziemassvētku nozīmi. Lai mums visiem skaists un sirdssilts Ziemassvētku gaidīšanas laiks! ”

Sociālā darbiniece Sandra Pakalne: “Idejas un pieredzi, ko guvu meistarklasē, izmantošu savas ģimenes kopā būšanas dažādošanai svētku laikā. Pagatavosim kopā vannas bumbas, kas ir iesaistošs un interesants process gan bērniem, gan pieaugušajiem”.

Meistarklases izejvielas tika iegādātās ar biedrības “Zaļā brīvība” inciatīvas “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” un kustības – Diena bez iepirkšanās finansiālu atbalstu 300 EUR apmērā*. Meistarklases vadību organizēja Slimnīcas projektu vadītāja Ilona Rāviete un sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Seile.

Vides akcija “Esi pats kā dāvana” ietvaros aicinām darbiniekus pielikt savu roku un sirdi kopīga videi draudzīgu dāvanu groza sagatavošanai, kas paredzēts vismaz vienas nodaļas pacientiem, kuri Ziemassvētku dienas pavadīs Slimnīcas stacionārā. Paldies visiem, kas jau ir iesaistījušies. Dāvanu grozu veido brīnišķīgas, siltas adītās zeķes, vasaras gardumi burciņās, saldumi un Šis aicinājums ir spēkā līdz 18.decembrim. Dāvanas lūgums nogādāt sabiedrisko attiecību speciālistei Alisei Seilei.

*Šī publikācija ir sagatavota Slimnīcas vides akcijas “Esi pats kā dāvana” ietvaros. To atbalsta biedrības “Zaļā brīvība” organizētā inciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” un kustība – Diena bez iepirkšanās, kuras mērķis ir atgādināt par pārdomātu patēriņu, īpaši atlaižu laikā. Diena bez iepirkšanās ir arī protests – mums nav jāpērk un jāpatērē, lai justos labi un pavadītu laiku jēgpilni. Katrs no mums var mainīt savus personīgos paradumus un aicināt to darīt arī citiem.

Iniciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” tiek īstenota pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālam atbalstam. The Coca-Cola Foundation ir The Coca-Cola Company globālā filantropijas struktūrvienība, kas tiecas risināt sabiedrības prioritātes starptautiskajās kopienās, kurās mēs dzīvojam un strādājam.

Alise Seile
Sabiedrisko attiecību speciāliste
VSIA “Strenču PNS”