Foto akcija “Starp diviem saullēktiem”

Starp 2 saullēktiem

2023. gada 8. martā Strenču novadniekam, fotogrāfam Dāvim Spundem apritēs 145 gadi. Novērtējot un cienot fotogrāfa milzīgo devumu kultūrvēsturiskā mantojuma atspoguļošanā, atzīmējot viņa jubilejas, Strenčos notiek fotogrāfam veltīti pasākumi. Viens no tiem ir  foto akcija “Starp diviem saullēktiem”.

Šī foto akcija notiks ceturto reizi kā turpinājums 2008. gadā iesāktajam projektam ar tieši tādu pašu nosaukumu. Projekta iniciatores un vadītājas bija toreizējās Strenču vidusskolas skolnieces Alise Ziemule un Paula Vaivade. Projektā 2008. gadā piedalījās 14 dalībnieki – gan toreizējie skolēni, gan pieaugušie.

Atceroties Dāvja Spundes jubilejas, akcija turpinājās arī 2013. un 2018. gadā. Interesanti ir ielūkoties iepriekšējo akciju laikā fiksētajos foto mirkļos. Laiks rit, pilsēta un cilvēki mainās, bet apstādinātie mirkļi paliek un kļūst par vēsturi.

Aicinām arī šogad strencēniešus, novadniekus un pilsētas viesus piedalīties foto akcijā, iemūžinot vietas, notikumus un cilvēkus starp diviem saullēktiem no 8.marta rīta līdz 9.marta rītam. Fiksētās fotogrāfijas lūgums iesūtīt elektroniski:   līdz 14. martam. Akcijas noslēgumā tiksimies Strenču pilsētas bibliotēkā! Informācija par tikšanos sekos.

Fotogrāfs Dāvis Spunde (1878–1960) atstājis unikālu mantojumu un vēstures liecības ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā, fotogrāfijās, iesaistoties iedzīvotājiem, dokumentējot mazpilsētas dzīvi un iemūžinot neskaitāmus stāstus. Fotogrāfijas un ievērojamais skaits negatīvu fotodarbnīcas bēniņos glabājās līdz 2004. gadam, līdz unikālā laika liecība nonāca Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Muzejam sadarbojoties ar grāmatu izdevēju “Orbīta”, daļa arhīva apskatāma fotogrāmatā “Stikla Strenči”.