“Fiz-Kul-Tūre” 2. posmā viesojās Rūjienā

Fizkultūre

25. oktobra vakarā ar 2. posmu Rūjienā turpinājās Valmieras novada aktīvā seriāla “Fiz-Kul-Tūre” rudens/ziemas sezona, kuras laikā dalībnieki apceļos visas piecas Valmieras novada pilsētas – Sedu, Rūjienu, Mazsalacu, Strenčus un Valmieru.

Rūjiena ir Valmieras novada pilsēta, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem Latvijā. Tā piesaista ar mazpilsētai raksturīgo mieru un nesteidzīgo dzīves ritmu, ar īpatnējo rūveniešu valodu, maziem jaukiem veikaliņiem un te var nobaudīt garšīgu ēdienu. Savu nosaukumu Rūjiena ieguvusi no pilsētai cauri tekošās Rūjas upes, bet mūsdienās visbiežāk pilsēta asociējas ar šeit ražoto saldējumu, ko atpazīst arī ārpus Latvijas robežām.

“Fiz-Kul-Tūre” maršruts sākās Rūjienas vidusskolas stadionā un tālāk vijās pa pilsētvidi, nonākot līdz pat Rūjienas lepnumam – uzņēmumam “Rūjienas saldējums”, kur ikvienam dalībniekiem bija iespēja paviesoties, ielūkoties ražošanas procesos un uzzināt interesantus stāstus, sākot no ražotnes darbības pirmsākumiem līdz mūsdienām. Izrādās, ka Rūjienas saldējuma ražotājus mēdz dēvēt arī par mākoņstūmējiem. Iespējams, tieši tādēļ te tapušais saldējums garšo tik gardi jebkurā gadalaikā!

Ar rezultātiem plašāk iepazīsties:

Ieplāno jau šobrīd 15. novembri, kad tiksimies “Fiz-Kul-Tūre” trešajā posmā Mazsalacā un baudīsim kustību prieku Latvijas valsts svētku noskaņās!

Foto: Aivis Stračinskis

Plašāku foto atskatu meklē: Fiz-Kul-Tūre Rūjienā